Żużel. Pierwsza taka porażka Motoru. Łobodziński, Hurysz i Stojanowski pokonali gwiazdy

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Łukasz Forysiak / Na zdjęciu: Oskar Hurysz
WP SportoweFakty / Łukasz Forysiak / Na zdjęciu: Oskar Hurysz
zdjęcie autora artykułu

Autorami kilku niespodzianek byli w 8. kolejce PGE Ekstraligi zawodnicy młodzieżowi. Pierwszą porażkę zanotował duet Przyjemski - Bańbor i to od razu na domowym torze. Błyszczeli też ci niżej notowani jak Hurysz, Łobodziński czy Stojanowski.

Biorąc także pod uwagę końcówkę ubiegłego sezonu, w pięciu kolejnych wyścigach młodzieżowych Orlen Oil Motor Lublin wygrywał na swoim torze wynikiem 5:1. Tę znakomitą passę zakończyli w piątek grudziądzcy wychowankowie - Kevin Małkiewicz i Kacper Łobodziński. Wygrali za pięć punktów z Wiktorem Przyjemskim i Bartoszem Bańborem, dodatkowo stając się pierwszymi pogromcami tego pierwszego, jeśli mowa o wszystkich biegach do lat 21 w tegorocznej PGE Ekstralidze.

Łobodziński niedługo później zresztą pokonał jeszcze indywidualnego mistrza świata juniorów, Mateusza Cierniaka, co niejako rozpoczęło wygrane juniorów w 8. kolejce ze znacznie bardziej utytułowanymi rywalami. Wszak w niedzielę Oskar Hurysz potrafił przywieźć za sobą Macieja Janowskiego i Artioma Łagutę, a Jakub Stojanowski przez cztery okrążenia stoczyć zwycięską dla siebie batalię z Patrykiem Dudkiem.

Nie można nie pochwalić też duetu Krono-Plast Włókniarza. Szymon Ludwiczak wygrał z Keynanem Rew, który w Częstochowie odjechał bardzo dobre zawody, z kolei Bartosz Śmigielski w debiutanckim występie w PGE Ekstralidze od razu na "dzień dobry" zainkasował trzy punkty. Jak się na koniec okazało, niezwykle cenne dla zespołu spod Jasnej Góry.

Młode "Lwy" po dłuższym czasie opuściły ostatnie miejsce w młodzieżowej klasyfikacji, spychając za siebie młodych "Aniołów". Zawodnicy KS Apatora zaliczyli właśnie piąte spotkanie w tym roku, w którym ich zdobycz zamknęła się w przedziale zaledwie 1-2 punkty. Ponadto to kolejny sezon z rzędu, w którym juniorzy z Torunia mają ogromne trudności z pokonywaniem seniorów z przeciwnej strony.

Ranking juniorów PGE Ekstraligi:

M. Drużyna Najl. zawodnik Mecze Pkt+bon. Śr. mecz. Pokonani seniorzy
1MotorPrzyjemski866+12[b]8,25[/b]14
2StalPaluch644+10[b]7,33[/b]7
3GKMŁobodziński748+10[b]6,86[/b]6
4-5.FalubazSadurski738+5[b]5,43[/b]5
4-5.UniaRatajczak738+5[b]5,43[/b]7
6SpartaKrawczyk835+8[b]4,38[/b]7
7WłókniarzKupiec730+6[b]4,29[/b]3
8ApatorLewandowski833+4[b]4,13[/b]2
Dokonanie Drużyna / Zawodnik Wynik
Najlepszy występ drużynowyMotor z Falubazem (dom)11+3
Najlepszy występ indywidualnyPrzyjemski (Motor) z Unią (wyjazd)10+1
Najwięcej pokonanych seniorówPrzyjemski (Motor)10
Najwyższa śr. w biegach do lat 21 (ind.)Przyjemski (Motor)2,750
Najwyższa śr. w biegach do lat 21 (druż.)Motor4,000

CZYTAJ WIĘCEJ: KS Apator bezradny w Toruniu. Oskar Fajfer bohaterem ebut.pl Stali Mecz wstydu KS Apatora. Torunianie powtórzyli niechlubny "wyczyn" sprzed trzech lat    ZOBACZ WIDEO: Smektała nie owija w bawełnę. Przyznaje, że sprzęt go niszczy

Źródło artykułu: WP SportoweFakty