Żużel. Kibice z Leszna zerwali flagi Motoru Lublin. Jest dotkliwa kara!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Mateusz Jaśkowiak / Na zdjęciu: kibice Fogo Unii Leszno
Mateusz Jaśkowiak / Na zdjęciu: kibice Fogo Unii Leszno
zdjęcie autora artykułu

Fogo Unia Leszno poniesie konsekwencje zachowania swoich kibiców na ostatnim meczu z Orlen Oil Motorem Lublin. Fani "Byków" przedostali się do pasa bezpieczeństwa i zerwali flagę przyjezdnych. Komisja Orzekająca Ligi wydała decyzję w tej sprawie.

W tym artykule dowiesz się o:

Mecz Fogo Unii Leszno z Orlen Oil Motorem Lublin odbył się 24 maja. Gospodarze, osłabieni w związku z kontuzją Janusza Kołodzieja, zaprezentowali się nad wyraz dobrze, ale przegrali z faworytem rozgrywek 40:50. Tego samego nie można napisać o części kibiców "Byków", którzy swoim zachowaniem stworzyli nie lada problem klubowi.

"Kibice gospodarzy w trakcie i po 15. biegu wdarli się do pasa bezpieczeństwa i zrywając flagę kibiców gości wywołali zamieszki przy sektorze kibiców gości" - napisano w decyzji Komisji Orzekającej Ligi.

KOL nałożyła na Fogo Unię Leszno zakaz wyjazdowy. Oznacza to, że sympatycy żużla z Wielkopolski nie będą mogli się wybrać na najbliższe spotkanie z ebut.pl Stalą Gorzów (16 czerwca). Dodatkowo leszczynianie muszą zapłacić karę finansową.

ZOBACZ WIDEO: Max Fricke zastąpi Taia Woffindena? Tak na pytanie zareagował Australijczyk

Brak wsparcia ze strony kibiców będzie sporym ciosem dla żużlowców Fogo Unii Leszno, którzy potrzebują punktów niczym tlenu. "Byki" jak dotąd rozegrały siedem spotkań, w których zdobyły tylko trzy punkty. Zespół zamyka tabelę PGE Ekstraligi i przed nim widmo walki o utrzymanie w najlepszej lidze świata.

Czytaj także: - Emil Sajfutdinow zawiedziony decyzją sędziego. "Nie podoba mi się to" - Groźne upadki zawodników Betard Sparty. Nie pojawili się w biegach nominowanych

Źródło artykułu: WP SportoweFakty