Żużel. Abramczyk Polonia bez słabych punktów. Nie pozostawili rywalom złudzeń

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Krzysztof Buczkowski
WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Krzysztof Buczkowski
zdjęcie autora artykułu

Abramczyk Polonia Bydgoszcz zdeklasowała Innpro ROW Rybnik w niedzielnym hicie Metalkas 2. Ekstraligi (61:29). O komplet punktów otarł się Krzysztof Buczkowski. W ekipie gości trudno doszukiwać się pozytywów.

Noty dla zawodników Abramczyk Polonii Bydgoszcz:

Kai Huckenbeck 5-. Na otwarcie meczu dał się minąć na dystansie Rohanowi Tungate'owi. W dalszej części spotkania nie miał sobie równych. Wszystkie pozostałe wyścigi z jego udziałem zakończyły się podwójnymi wygranymi gospodarzy. Trudno mieć do niego zastrzeżenia.

Andreas Lyager 4+. Duńczyk zrobił w niedzielę swoje. Do pełni szczęścia zabrakło mu jedynie punktów w ostatnim wyścigu. Warto jednak podkreślić, że w tym momencie spotkanie było już rozstrzygnięte. Wcześniej trzy razy dowiózł do mety wynik 5:1.

Mateusz Szczepaniak 5. Biegi z jego udziałem zakończyły się wygraną Abramczyk Polonii 23:7. Jedynym zawodnikiem, który znalazł na niego sposób, był Jakub Jamróg. 32-latek zdołał pokonać go dwukrotnie. Szczepaniak dobrze wychodził spod taśmy i dysponował sporą prędkością na dystansie.

ZOBACZ WIDEO: Prezes GKM-u tłumaczy koncepcję na skład. Przyznaje, na kogo klubu nie było stać

Tim Soerensen 5. Nie wyszedł mu tylko jeden wyścig. Szybko znalazł właściwe ustawienia i wygrał cztery kolejne biegi. Szczególnie zaimponował na początek czwartej serii startów. Na ostatnim łuku tak rozprowadził rywali, że z 3:3 zrobiło się 5:1.

Krzysztof Buczkowski 5+. Najlepszy zawodnik tego spotkania. Największe show robił, gdy nieco został na starcie. W efektownym stylu przesuwał się na czołowe lokaty. Jedynej porażki doznał w starciu z Rohanem Tungatem, ale nawet wtedy do samego końca atakował Australijczyka.

Olivier Buszkiewicz 4-. Choć za każdym razem dojeżdżał do mety na trzeciej pozycji, pozostawił po sobie świetne wrażenie. Zwłaszcza w swoim ostatnim starcie, gdy najpierw wyprzedził Noricka Bloedorna, a następnie znalazł się przed Jakubem Jamrogiem. Ostatecznie nieznacznie z nim przegrał, ale toczył zaciętą walkę do samego końca.

Franciszek Karczewski 3. Pewnie wygrał w wyścigu juniorskim, a kolejny punkt dołożył do swojego dorobku dzięki pokonaniu Pawła Trześniewskiego. Warto podkreślić, że konsekwentnie zbliżał się wtedy do Noricka Bloedorna, ale nie wyprzedził niemieckiego zawodnika.

Franciszek Majewski bez oceny. Mimo wysokiego prowadzenia Abramczyk Polonii nie otrzymał szansy od trenera Tomasza Bajerskiego.

Noty dla zawodników Innpro ROW Rybnik:

Rohan Tungate 3. Na jego notę wpłynął świetny początek spotkania. W trzech pierwszych startach zdobył 8 punktów i to dzięki niemu Innpro ROW tracił zaledwie cztery "oczka" do gospodarzy (16:20). Później wyraźnie spuścił z tonu i przegrał trzy biegi z rzędu po 1:5.

Norick Bloedorn 2+. W całym meczu pokonał tylko Tima Soerensena i Franciszka Karczewskiego (tego drugiego dwukrotnie). Pozostałe punkty zdobył na klubowych kolegach. Miał przebłyski niezłej jazdy, ale to zdecydowanie zbyt mało.

Jakub Jamróg 2. Walczył na dystansie, starał się, ale tylko dwa razy dojechał do mety przed którymś z zawodników rywali. Ambitna postawa nie wystarczyła do tego, aby uratować wynik Innpro ROW w tym spotkaniu.

Brady Kurtz bez oceny. Za kontuzjowanego Australijczyka stosowane było zastępstwo zawodnika. Dało rybniczanom zaledwie trzy punkty.

Grzegorz Walasek 1+. Dostał od trenera tylko trzy szanse. Spisywał się znacznie poniżej oczekiwań i w drugiej części spotkania był zastępowany przez rywali.

Kacper Tkocz 1. W biegu juniorskim miał duże problemy z opanowaniem motocykla. Doszło nawet do tego, że na pierwszym łuku przekroczył dwoma kołami wewnętrzną linię. Nie nawiązywał walki z przeciwnikami.

Paweł Trześniewski 1+. W swoim pierwszym starcie pokonał Oliviera Buszkiewicza i to było na tyle. Niedziela zdecydowanie nie należała do juniorów rybnickiego klubu.

Maksym Borowiak bez oceny. Nie pojawił się ani razu na torze.

SKALA OCEN: 6 - fenomenalnie 5 - bardzo dobrze 4 - dobrze 3 - przeciętnie 2 - słabo 1 - bardzo słabo

Czytaj także:Tak tego nie zostawią. Prezes Texom Stali zabrał głos w sprawie PedersenaKomunikat Betard Sparty ws. Łaguty i Kowalskiego. Nie jest dobrze

Źródło artykułu: WP SportoweFakty