Żużel. Wielka gdańska katastrofa. Kurs na spadek wyraźnie obrany

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Rosochacki
WP SportoweFakty / Tomasz Rosochacki
zdjęcie autora artykułu

Energa Wybrzeże Gdańsk w meczu ostatniej szansy przegrała 38:50 z Arged Malesa Ostrów. Katastrofalna postawa gdańszczan powoduje, że nie mają oni już jakichkolwiek realnych szans na utrzymanie. Rywale przestawiali ich jak pionki.

Noty dla zawodników Energa Wybrzeża Gdańsk: Adrian Gała 3-. Wychowanek Startu Gniezno, który wraca do jazdy w tym sezonie miał niezły początek meczu. Najpierw pokonał Wiktora Jasińskiego, a następnie zwyciężył w 7. biegu. Później było już dużo gorzej i zakończył spotkanie z dorobkiem 6 punktów i bonusa w 6 biegach. Miał przy tym jednak pecha, gdyż stracił pewną "trójkę" w 13. biegu, a w powtórce upadł na wejściu w pierwszy łuk. Tom Brennan 2. Co prawda zdobył 6 punktów, jednak za swoimi plecami przywiózł tylko Wiktora Jasińskiego i Sebastiana Szostaka. Na tle swojej drużyny nie wyglądał fatalnie, jedna ostrowianie zdecydowanie przykryli go czapką. Niels Kristian Iversen 5. Duńczyk był najlepszym zawodnikiem swojej drużyny. Zdobył 13 punktów, jednak co ciekawe nie pojechał ani razu jako rezerwa taktyczna. Sam meczu jednak nie wygra. Krzysztof Kasprzak 5-. Po poprzednich bardzo słabych meczach w końcu pokazał się z niezłej strony. Co prawda trzykrotnie dał się objechać trzem różnym rywalom, jednak dwa wyścigi z udziałem jego i Iversena kończyły się podwójnym zwycięstwem gdańskiej drużyny Nicolai Klindt 2. Ofiara kolegi z własnego zespołu. Po tym, jak pokonał Tobiasza Musielaka, najpierw przyjechał przed Miłoszem Wysockim, a następnie jechał za plecami dwóch rywali. Niestety wjechał w niego Bartosz Głogowski i ten dzień Duńczyk zakończył w szpitalu. Bartosz Głogowski 1!. Fatalny występ wypożyczonego z Polonii Bydgoszcz zawodnika. W biegu młodzieżowców, który zakończył się wygraną gości 5:0 wjechał w taśmę, a później posłał do szpitala własnego kolegę z zespołu. Trudno wyobrazić sobie gorszy występ indywidualny. Miłosz Wysocki 2. Najpierw zakończył bieg młodzieżowców na pierwszym łuku, później przyjeżdżał za rywalami. Jedyny punkt na przeciwniku zdobył w 12. biegu, gdy pokonał Gracjana Szostaka. Bartosz Tyburski brak oceny. Nie jechał. Noty dla zawodników Arged Malesa Ostrów: Chris Holder 6. Wyjechał cztery razy na tor i tyle samo razy zakończył bieg na pierwszym miejscu. Tylko raz "trójka" w jego wykonaniu była zagrożona, gdy w 6. biegu taśma wyszła nierówno i bieg był powtarzany. Tobiasz Musielak 3+. Zaczął od zera, później jednak dwukrotnie wygrywał podwójnie z rywalami. Podobnie jak większość zawodników ostrowian, nie wystąpił w biegach nominowanych, bo jego jazda nie była potrzebna do wygranej. Wiktor Jasiński 3. Zaczął od dwóch zer i mogło się wydawać, że to kolejny stracony mecz w jego wykonaniu. W końcu potrafił się jednak przełamać i wygrał ważny dla siebie 14. bieg. Frederik Jakobsen 5. Solidny występ Duńczyka, który po trzech wyścigach miał komplet punktów. Później było już nieco gorzej, jednak cóż z tego, skoro mecz był już dawno wygrany przez ostrowian.

ZOBACZ WIDEO: Świetne wieści dla fanów Fogo Unii. Ważny zawodnik za chwilę wznowi treningi?!

Gleb Czugunow 3. Zaczął od trójki, później jednak nie prezentował się na gdańskim torze tak korzystnie i w przeciwieństwie do kolegów nie dominował tak nad zawodnikami Energa Wybrzeża. Od zawodnika tej klasy wymaga się więcej. Sebastian Szostak 4. Wychowanek ostrowskiego klubu zaczął bardzo dobrze mecz, gdyż wygrał indywidualnie dwa pierwsze wyścigi, a później pokonał rywali podwójnie. Dostał jeszcze dwie kolejne szanse, gdzie jednak nie punktował. Juniorem, który zdobywa w meczu ligowym 8 punktów i bonus nie pogardziłby jednak nikt. Gracjan Szostak 3+. Dobry mecz w wykonaniu młodszego z Szostaków. W biegu młodzieżowców wygrał 5:0, później pokonał jeszcze Toma Brennana. Dobrze patrzy się na to, jakie postępy notuje ostrowianin. Tobiasz Potasznik brak oceny. Nie jechał.

SKALA OCEN 6 - fenomenalnie 5 - bardzo dobrze 4 - dobrze 3 - przeciętnie 2 - słabo 1 - bardzo słabo

Czytaj także: Ogień na stadionie w Grudziądzu. Interweniowała straż pożarna To może być jeden z hitów transferowych! "Mam nadzieję, że nie złamią słowa"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty