Żużel. Kilka nazwisk na liście życzeń Stali Gorzów. "Musimy intensywnie pracować"

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Zawodnicy ebut.pl Stali Gorzów
WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Zawodnicy ebut.pl Stali Gorzów
zdjęcie autora artykułu

Drużyna ebut.pl Stali Gorzów szykuje się do ostatnich meczów rundy zasadniczej PGE Ekstraligi, a w klubowym gabinecie toczą się rozmowy z kandydatami do składu na sezon 2025.

Wiemy już, że skład ebut.pl Stali Gorzów na przyszłoroczne rozgrywki niewiele się zmieni. Czterech seniorów - Oskar Fajfer, Anders Thomsen, Szymon Woźniak i Martin Vaculik oraz junior Oskar Paluch mają ważne umowy, co oznacza, że pozostają już tak naprawdę tylko trzy niewiadome - zawodnik do 24. roku życia, jeden junior oraz kto uzupełni formację pod numerem ósmym oraz szesnastym.

Kandydatem do tego, by zająć miejsce przeznaczone dla zawodnika U24, jest naturalnie Jakub Miśkowiak. Były mistrz świata juniorów nie jedzie jednak na razie na miarę swoich możliwości. W klubie z Gorzowa zdają sobie z tego sprawę. - Kuba nie pokazał wszystkiego. Wierzymy, że odpali w play-offach, bo to chłopak z potencjałem. Nie chcemy go skreślać. Co dalej? Raczej jesteśmy na "tak" - przyznał prezes gorzowskiego klubu Waldemar Sadowski w magazynie PGE Ekstraligi na antenie Eleven Sports.

Kibice zastanawiają się, kto zajmie miejsce u boku Oskara Palucha w biegach młodzieżowych. Ekipa z województwa lubuskiego nie może narzekać na brak zdolnej młodzieży, jednak wszyscy wiedzą, że dla wielu z nich rzucenie na głęboką wodę związaną z jazdą w najlepszej lidze świata może okazać się zbyt dużym wyzwaniem.

- Ta pozycja jest do obsadzenia i musimy intensywnie pracować w następnych tygodniach, aby lukę uzupełnić. Jest kilka nazwisk, ale jest za wcześnie, by o tym mówić - dodał prezes ebut.pl Stali.

Wątpliwe są wzmocnienia składu w kontekście roli zawodnika rezerwowego pod numerem ósmym i szesnastym. Mathias Pollestad przyszłoroczne rozgrywki ligowe ma spędzić w Metalkas 2. Ekstralidze, wobec czego klub swoją meczową siódemkę będzie mógł uzupełnić, chociażby Adamem Bednarem czy Villadsem Nagelem, a w odwodzie będą oczekiwać Rasmus Karlsson, Sebastian Mayland, Andreas Olsen czy Michael West. Nie można też wykluczać pozostania Jakuba Stojanowskiego.

ZOBACZ WIDEO: Cugowski oskarża komentatorów o nagonkę na Motor. "W trakcie meczów wyłączam dźwięk"

Czytaj także: Trener Stali mówi o wtopie Włókniarza Kuriozalna sytuacja w Częstochowie. Trener Krono-Plast Włókniarza zabrał głos

Źródło artykułu: WP SportoweFakty