Żużel. Groźny wypadek na Motoarenie. Zawodnik niezdolny do dalszej jazdy [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / x.com/speedwaytrips / Na zdjęciu: Moment upadku Albina Sigvardssona
Twitter / x.com/speedwaytrips / Na zdjęciu: Moment upadku Albina Sigvardssona
zdjęcie autora artykułu

W Toruniu trwa Speedway Ekstraliga Camp, którego punktami są m.in. zawody w klasie 250cc i 500cc. Popołudniu rozegrano zawody wśród najstarszych zawodników, ale jeden z nich nie ukończył zmagań.

W tym artykule dowiesz się o:

Podczas Speedway Ekstraliga Camp oglądamy zawodników o różnym poziomie umiejętności. Niektórzy z nich z różnych powodów mają problemy, by ukończyć wyścigi. Czasem brakuje doświadczenia i objeżdżenia, a innym razem zawodzi sprzęt. W trakcie środowych zawodów kilku uczestników wydarzenia zapoznawało się z torem. Groźnie było w piętnastym biegu turnieju w klasie 500c.

W ostatnim wirażu motocykla nie opanował Ace Pijper. Kiedy Brytyjczyk upadł na tor, to nie zdołał go już wyprzedzić Albin Sigvardsson, który mimo prób ratunku, wjechał w swojego parowego partnera. Na torze pojawiła się karetka, a Szwed opuścił Motoarenę i udał się do szpitala na szczegółowe badania.

Lekarz orzekł niezdolność do jazdy Sigvardssona. Chwilę później z torem zapoznał się Mario Hausl i także w tym przypadku potrzebna była interwencja medyków. Tutaj na szczęście obyło się bez wyjazdu do szpitala.

Upadek Sigvardssona i Pijpera można obejrzeć poniżej.

Czytaj także: - Trener Stali mówi o wtopie Włókniarza - Kuriozalna sytuacja w Częstochowie. Trener Krono-Plast Włókniarza zabrał głos

ZOBACZ WIDEO: Cugowski oskarża komentatorów o nagonkę na Motor. "W trakcie meczów wyłączam dźwięk"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty