Żużel. Stal lepsza w deszczowym spotkaniu w Grudziądzu. Czeski talent bliski kompletu

WP SportoweFakty / Michał Krupa

We wtorek odbyła się 12. kolejki Ekstraligi U24. Grudziądzkie Mebelki GKM Grudziądz przegrał na własnym torze z Enea Stalą Gorzów 19:29. Spotkanie zostało przerwane po ośmiu biegach z powodu opadów deszczu.

Na trzeci wtorek lipca zaplanowano 12. rundę Ekstraligi U24. W Grudziądzu miejscowy GKM zmierzył się ze Stalą Gorzów. To spotkanie zostało nieco przyspieszone przez sędziego Michała Sasienia i wystartowało 15 minut wcześniej niż zakładano.

Powodem takiej decyzji były złe prognozy pogody i zapowiadane opady deszczu. To też zwiastowało, że czekać nas będzie szybkie spotkanie i pogoń do ósmego biegu zawodów, aby zostały one zaliczone. Tak też się stało, a ostatnie biegi zawodnicy jechali już w deszczu.

Na torze od początku dominowali goście. Na osiem odjechanych biegów Stal wygrała połowę, czyli cztery. W pozostałych obie drużyny dzieliły się punktami. Ostatecznie po ósmym biegu mecz został przerwany, a wynik 19:29 zaliczony.

Wśród gospodarzy najwięcej punktów - po pięć zdobyli Emil Breum i Kevin Juhl Pedersen. Z kolei u gości brylował Adam Bednar - zdobywca 7 punktów i bonusu. Podobną liczbę, lecz bez bonusu zdobył Mathias Pollestad.