Żużel. Złe wieści dla Bartosza Zmarzlika! Klasyfikacja generalna cyklu Grand Prix

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik
WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik

Bartosz Zmarzlik ukończył Grand Prix Polski we Wrocławiu dopiero na siódmym miejscu. W związku z takim wynikiem, znowu stopniała jego przewaga w klasyfikacji generalnej zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata na żużlu.

W tym artykule dowiesz się o:

Jeszcze przed zawodami w stolicy Dolnego Śląska, polski żużlowiec miał 21 punktów więcej niż drugi zawodnik. W tej chwili ta przewaga wynosi 15 "oczek". To nadal sporo, ale trend jest niepokojący, bo będący za Zmarzlikiem Fredrik Lindgren i Robert Lambert są w dobrej formie. We Wrocławiu zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

Wygrał Martin Vaculik, który w klasyfikacji generalnej jest w tej chwili na piątym miejscu.

Przypomnijmy, że w cyklu na przyszły rok utrzyma się sześciu najlepszych zawodników. W tym gronie poza Zmarzlikiem póki co nie ma żadnego Polaka. Ósmy Dominik Kubera do szóstej pozycji traci aż 19 punktów. Sytuacja Szymona Woźniaka jest dużo gorsza.

Kolejna runda Grand Prix (dziewiąta z jedenastu) odbędzie się w sobotę 7 września w Rydze (start o godz. 18:00 czasu polskiego). Z "dziką kartą" w GP Łotwy wystartuje Daniił Kołodinski. Rezerwę toru stanowić będą Francis Gusts (R1) i Ricards Ansviesulis (R2).