Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Oskar Fajfer: Moim głównym celem - pierwszy skład

Oskar Fajfer to kolejny wychowanek Startu Gniezno, który w nadchodzącym sezonie będzie walczył o miejsce w podstawowym składzie. Pomimo młodego wieku i znikomego doświadczenia jest pełen zapału i nadziei.
Mateusz Klejborowski
Mateusz Klejborowski

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>
Oskar Fajfer jest kolejnym przedstawicielem żużlowej rodziny Fajferów. Wcześniej w barwach Startu Gniezno ścigali się: jego ojciec Tomasz (1986-2000), wujowie Adam (1990-1998) i Przemysław (1993-1995). Natomiast obecnie ważny kontrakt z klubem ma jego starszy brat Maciej. Zdaniem fachowców, Oskar stylem jazdy najbardziej przypomina Adama Fajfera, którego efektowne szarże do dzisiaj wspomina się w Gnieźnie z dużym sentymentem.

Młody żużlowiec, do wszelkich porównań podchodzi jednak z dystansem. Jednocześnie mocno pracuje, by w pierwszym roku startów być ważnym członkiem kadry gnieźnieńskiego klubu. - Z niecierpliwością czekam na dzień 30 kwietnia, ponieważ wtedy obchodzę szesnaste urodziny, a co za tym idzie - będę mógł się ścigać w zawodach ligowych. Zamierzam uczestniczyć w imprezach młodzieżowych - w jak największej ilości i z jak najlepszym skutkiem. Moim głównym celem jest przebicie się do podstawowego składu Startu i przywożenie jak największych zdobyczy punktowych - przyznaje.

O miejsce w składzie nie będzie mu jednak łatwo, gdyż podobne aspiracje, ale większe doświadczenie ma sześciu kolejnych żużlowców, którzy tworzą młodzieżową kadrę Startu (Aspegren, M. Fajfer, K. Gomólski, Lisiecki, Sundstrom i Wawrzyniak). - Przed Oskarem jeszcze dużo pracy. Juniorzy będą ze sobą rywalizować głównie w imprezach przeznaczonych właśnie dla nich, na przykład Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostwach Polski bądź Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostwach Wielkopolski. Najpierw muszą się "objeździć", by potem móc wystartować w lidze. Chciałbym zauważyć, że Oskar Fajfer nie miał jeszcze okazji do startu w jakiejkolwiek imprezie - wyjaśnia trener, Leon Kujawski.

4b921af7c5e98026550606.jpg
Oskar Fajfer - najmłodszy zawodnik w kadrze Startu

Zdjęcie: Roman Strugalski (www.start.gniezno.pl)

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
start.gniezno.pl / inf. własna

Komentarze (17):

Zobacz więcej komentarzy (4)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×