1. Artur Mroczka (Polska): Artur Mroczka jest wychowankiem Grudziądzkiego Towarzystwa Żużlowego. Urodził się 2.11.1989, zaś licencję uzyskał w roku 2006. Oprócz swojego macierzystego klubu reprezentuje także barwy: Poole Pirates, Lejonen Gislaved oraz duńskiego Outrup. W swojej krótkiej jak dotąd karierze młody zawodnik GTŻ-u ma już sporo osiągnięć na koncie. Pierwsze poważne sukcesy przyszły w roku 2008, kiedy zdobył tytuł Indywidualnego Mistrza Europy Juniorów. W tym samym roku wystąpił także w finale Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski oraz zdobył Brązowy Kask na torze w Gdańsku. Artur Mroczka jest także dwukrotnym złotym medalistą Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów (2008, 2009). Sezon 2010 rozpoczął wyśmienicie, będąc silnym punktem swoich zespołów we wszystkich ligach.
2. Anton Rosen (Szwecja): Anton Rosen urodził się 21 sierpnia 1991 roku i w Polsce broni barw Kolejarza Rawicz, gdzie jest podstawowym zawodnikiem (wystąpił w czterech meczach). W swojej macierzystej lidze Szwed występuje w Rospiggarnie Hallstavik i Masarnie Avesta. Jego największym sukcesem mógł być awans do finału Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów. Trzy dni przed tarnowskim finałem doznał jednak kontuzji. Rosen był też członkiem Drużynowych Mistrzostw Europy do lat 19, gdzie zajął wraz z kolegami drugie miejsce.
3. Adrian Szewczykowski (Polska): Przez całą swoją karierę Adrian Szewczykowski związany był z macierzystą Stalą Gorzów. Przed tym sezonem urodzony 15 marca 1989 roku żużlowiec przeszedł do PSŻ-u Lechmy Poznań. Swoją karierę Szewczykowski rozpoczął od startów w mini żużlu, które rozpoczął już od szóstego roku życia. W dorosłej karierze jego największymi osiągnięciami są srebrny medal MMPPK, trzecie miejsce w Brązowym Kasku, czy też dwa medale w MDMP. W tym sezonie Szewczykowski ma aktualnie średnią biegową 1,785. Należy do faworytów gdańskiej eliminacji.
4. Sam Masters (Australia): Żużlowiec z Australii jest jednym z mniej znanych w Polsce zawodników z rundy kwalifikacyjnej w Gdańsku. Przed sezonem urodzony 23 maja 1991 roku Masters podpisał trzyletni kontrakt w Caelum Stali Gorzów. Ponadto występuje w Somerset Rebels i Coventry Bees w Anglii, a także w Lejonen Gislaved w Szwecji. Masters to aktualny wicemistrz stanu Nowej Południowej Walii wśród seniorów i wicemistrz wśród juniorów. W ostatnich mistrzostwach Australii był dziesiąty. W tym sezonie miejsce w składzie Masters ma tylko w Somerset, gdzie jest jednym z wiodących zawodników.
5. Andriej Kobrin (Ukraina): Andriej Kobrin dzięki znajomości gdańskiego toru może być jednym z faworytów do awansu w rundzie kwalifikacyjnej Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Kobrin wzbudził zainteresowanie gdańskich działaczy już w 2006 roku, a rok później podpisał kontrakt z Wybrzeżem. Od tego czasu Ukrainiec z polską licencją (jego przodkowie są z Polski i dlatego stara się o obywatelstwo) bierze udział w turniejach młodzieżowych. Występował również w lidze. W ubiegłym sezonie pojechał w czterech meczach i udało mu się wygrać bieg w ekstraligowych zmaganiach. Stało się to 2 sierpnia w Toruniu. Obecnie Kobrin walczy o miejsce w składzie gdańskiej drużyny, ponadto występuje w Szachtarze Czerwonograd w lidze ukraińskiej.
6. Artiom Łaguta (Rosja): Młodszy z braci Łagutów jest jednym z faworytów gdańskich eliminacji do Indywidualnych Mistrzostw Świata. Ten urodzony 12 listopada 1990 roku żużlowiec, obok swojego brata Grigorija, a także Maksima Bogdanova, jest najjaśniejszym punktem Lokomotivu Daugavpils. W tym sezonie również reprezentuje klub z Łotwy i po czterech kolejkach, ze średnią biegową 2,040, znajduje się w tym względzie w czołówce I ligi (i na pierwszej pozycji wśród juniorów). Poza ligą polską, Łaguta ma również podpisane kontrakty z Solkatterną Karlstad w Szwecji, Kaskadem Równe na Ukrainie, a także z Wostokiem Władywostok w Rosji. W ubiegłym roku Łaguta wystąpił w finale IMŚJ, gdzie z czterema punktami zajął dwunaste miejsce. Trzykrotnie występował też w finale IMEJ do lat 19, gdzie był siódmy, piąty i czwarty.