Przed Memoriałem Alfreda Smoczyka: Piotr Protasiewicz

Już w sobotę o godzinie 15.00 rozpocznie się w Lesznie turniej poświęcony pamięci legendarnego Alfreda Smoczyka. W zawodach weźmie udział między innymi Piotr Protasiewicz.

Jan Gacek
Jan Gacek
Piotr Protasiewicz jest wychowankiem zielonogórskiego klubu. Swój pierwszy spektakularny sukces odniósł w 1996 roku, kiedy został indywidualnym mistrzem świata juniorów. To osiągnięcie dało mu przepustkę do cyklu Grand Prix. Protasiewicz ma swoim koncie medale DMŚ i wywalczony w 1999 roku złoty medal IMP. Kończący się sezon jest jednym z najlepszych w karierze Piotra Protasiewicza. Zawodnik Stelmet Falubazu sięgnął razem z drużyną po złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski. Był jednym z najlepszych zawodników w polskiej Ekstralidze (szóste miejsce na liście najskuteczniejszych ze średnią biegową 2,269). Bardzo udane są również tegoroczne występy indywidualne wychowanka zielonogórskiego klubu. Protasiewicz wywalczył awans do przyszłorocznego cyklu Grand Prix oraz zdobył brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Polski. Ostatni z wymienionych sukcesów odniósł na Stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie. Protasiewicz z pewnością należy do grona faworytów sobotniego turnieju.