Lebiediew wyróżniony

We wtorek, w Centrum Łotewskiej Kultury odbyła się coroczna ceremonia wręczenia nagród dla najlepszych sportowców Daugavpils w 2011 roku. W kategorii "wschodząca gwiazda roku" triumfował Andrzej Lebiediew.

Wojciech Ogonowski
17-latek ma za sobą pierwszy w karierze pełny sezon startów na torach żużlowych. Andrzej Lebiediew był mocnym punktem Lokomotivu na torach polskiej pierwszej ligi, gdzie wziął udział w dwunastu meczach, w których wykręcił średnią biegopunktową 1,525. W przyszłym roku będzie się legitymował KSM 5,60. Ponadto młody Łotysz był m.in. finalistą Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów w Lublanie (13. miejsce) oraz Mistrzostw Europy Par w Pile (4. miejsce). Reprezentował swój kraj w półfinale el. do Grand Prix 2012 w Daugavpils, gdzie zdobył 4 punkty i zajął trzynastą pozycję. Z kolei w finale Indywidualnych Mistrzostw Łotwy sklasyfikowany został na czwartym miejscu. Źródło: lokomotive.lv