Santej w Krośnie

Słoweniec Izak Santej w nadchodzących rozgrywkach reprezentował będzie barwy drugoligowego KSM-u Krosno. 34 letni żużlowiec w zeszłym sezonie był zawodnikiem PSŻ-u Poznań, w barwach którego odjechał jedno spotkanie. W przeszłości trzykrotnie startował z "dziką kartą" w turniejach o Grand Prix Słowenii.

Wojciech Ogonowski

Santej polskim kibicom może się najbardziej kojarzyć ze Śląskiem Świętochłowice, w którym spędził cztery lata. Jednoroczne epizody zaliczył w klubach z Krakowa i wyżej wymienionego Poznania. Ze "Skorpionem" na plastronie pojechał w meczu przeciwko RKM Rybnik i zdobył trzy punkty oraz jeden bonus w czterech wyścigach.

W łączonych Indywidualnych Mistrzostwach Słowenii, Austrii i Chorwacji sklasyfikowany został na czwartym miejscu tracąc do trzeciego Manuela Hauzingera zaledwie jeden punkt. Za nim z kolei znaleźli się m.in. Jurica Pavlic i Fritz Wallner. Santej w swojej kolekcji ma aż dziesięć medali zdobytych w tych mistrzostwach, dziewięć srebrnych i jeden brązowy. W wywalczeniu mistrzostwa na jego drodze zawsze stawali Matej Ferjan i Matej Zagar.

W latach 2002 ? 2004 reprezentował Słowenię w turniejach GP organizowanych na torze w Krsko. Najlepszy występ zanotował w roku 2003, kiedy to w stawce 24 zawodników uplasował się na 17 miejscu. Na swoim koncie ma dwa medale zdobyte w Mistrzostwach Europy Par (srebrny i brązowy).