Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

W niedzielę w Gdańsku XI Charytatywny Turniej Hokejowy z udziałem żużlowców

Już w niedzielę w gdańskiej Hali Olivia odbędzie się XI edycja Charytatywnego Turnieju Hokejowego. Wystąpią w nim drużyny ksieży, ludzi mediów, a także żużlowców. Patronat medialny nad imprezą sprawuje portal SportoweFakty.pl.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Kibiców żużla najbardziej interesuje skład hokejowej ekipy żużlowców. Niestety zabraknie w niej zawodników, którzy w tym roku będą jeździć w barwach Lotosu Wybrzeża Gdańsk. Spowodowane jest to tym, że ekipa prowadzona przez Stanisława Chomskiego jedzie akurat w niedzielę na zgrupowanie do Szklarskiej Poręby. W ekipie żużlowców pojawią się natomiast między innymi byli żużlowcy - Jarosław Olszewski, Mirosław Berliński, Zenon Plech i Mirosław Kowalik, a także Mariusz Puszakowski, Emil Pulczyński, Kamil Pulczyński i Mateusz Lampkowski. Gościnnie pojawią się natomiast Dariusz Michalczewski, Leszek Blanik oraz rzecznik prasowy gdańskiego klubu, Grzegorz Rogalski.

Turniej ten ma szczególny cel - wspomóc finansowo dzieci, które tego potrzebują. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną dla podopiecznych Szpitala Dziecięcego w Gdańsku Oliwie i Hospicjum Caritas św. Józefa w Sopocie.

Na trybunach Hali Olivia organizatorzy mają nadzieję zobaczyć kilkutysięczną publiczność. Zainteresowanie jest tak duże, głównie dzięki księżom, których parafianie mogą oglądać w niecodziennej roli. W końcu hokej jest bardzo ostrą grą, jednak jak widać odnajduje się w nim każdy.

Oprócz meczów hokejowych organizatorzy postarali się o wiele innych atrakcji. Podczas licznych konkursów będzie możliwość sprawdzenia swoich umiejętności sportowych. Program Turnieju urozmaicą również pokazy gry w hokej najmłodszych adeptów tej dyscypliny, planowany jest występ grupy jazdy synchronicznej i figurowej. Podczas całego turnieju będzie można wziąć udział w loterii, w której każdy los wygrywa. Za przysłowiową złotówkę będzie można zjeść smaczną zupę, przygotowaną przez szefa kuchni restauracji Mon Balzac. Wszystkie pieniądze zebrane w ten sposób zasilą pulę przeznaczoną na charytatywny cel. Organizatorzy planują także wiele innych atrakcji - niespodzianek.

Tegoroczny turniej nie odbył by się bez sponsorów: Kasy Kredytowe SKOK, ENERGA, Pomorska Spółka Gazownictwa, Amber Gold oraz Rebel Sport. Dodatkowo w tym roku organizację imprezy wsparło Miasto Gdańsk oraz drukarnia VIPRO.

Bilety-cegiełki w cenie 5zł są do nabycia:
- w parafiach Archidiecezji Gdańskiej
- w sklepie sportowym Rebel Sport ul. Elizy Orzeszkowej 2 w Gdańsku
- w kasach Hali Olivia przed turniejem

Harmonogram XI Charytatywnego Turnieju Hokejowego:

Godz. 15.00 - uroczyste otwarcie, powitanie, przedstawienie drużyn;
Godz. 15.15 - I mecz: Księża - Media,
Godz. 15.50 - I przerwa (konkursy, pokaz gry najmłodszych adeptów hokeja);
Godz. 16.10 - II mecz: Media - Żużlowcy;
Godz. 16.45 - II przerwa (konkursy, pokaz jazdy figurowej);
Godz. 17.05 - III mecz: Żużlowcy - Księża;
Godz. 17.45 - dekoracja, zakończenie Turnieju;

Miejsce imprezy:
Hala Olivia
Ul. Grunwaldzka 470
Gdańsk

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×