KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Kołodziej i Protasiewicz wśród faworytów - zapowiedź Rundy Kwalifikacyjnej do GP 2013 w Tarnowie

W sobotę w Tarnowie odbędzie się jedna z ciekawszych Rund Kwalifikacyjnych do GP 2013. Niezwykle wyrównana stawka gwarantuje wielkie emocje, a miejsc premiujących awansem do półfinałów jest dziewięć.

Kamil Hynek
Kamil Hynek

W gronie największych faworytów do zajęcia czołowych lokat są na pewno Polacy. Janusz Kołodziej będzie miał do dyspozycji swój domowy obiekt i brak awansu będzie można w jego przypadku uznać za mega sensację. Drugi z biało-czerwonych Piotr Protasiewicz może mieć trochę trudniej, ale i tak powinien sobie poradzić z przejściem do kolejnego etapu.

Na doping miejscowej publiczności będzie też mógł liczyć Słowak Martin Vaculik. 22-latek, który na co dzień zdobywa punkty dla Azotów Tauronu Tarnów, zadebiutuje niedługo w cyklu Grand Prix jako pierwszy rezerwowy, zastępując w Gorzowie Wielkopolskim Jarosława Hampela. W małopolskim mieście będzie chciał zrobić pierwszy krok w stronę finału Challenge, który 29 września będzie miał miejsce w chorwackim Gorican.

W walce o przepustki do następnej rudny eliminacji powinni liczyć się także Troy Batchelor, Jonas Davidsson, jadący świetny sezon Niels Kristian Iversen oraz dwaj stali uczestnicy cyklu Grand Prix 2012  Hans Andersen i Antonio Lindbaeck. Skandynawowie nie błyszczą w tegorocznych zmaganiach o tytuł IMŚ więc czując, że mogą nie utrzymać się w pierwszej ósemce batalii o miano czempiona globu postanowili szukać dla siebie wariantu awaryjnego na występ w GP 2013.

Być może swoją szanse dostaną także dwa polscy rezerwowi w osobach Grzegorza Walaska i Macieja Janowskiego. Obaj prezentują ostatnio wysoką formą i z pewnością mocno namieszaliby w stawce.

Na zawody w Tarnowie "zamówiona" jest już pogoda. W godzinie rozpoczęcia turnieju termometry mają wskazywać aż dwadzieścia dziewięć stopni. Jeśli weźmiemy jeszcze pod uwagę to, że decydujący o wyjściu z grupy A mecz Polska-Czechy na Euro 2012 rozpocznie się o 20.45, to żużlowe emocje będą do tego dania głównego soboty świetną przystawką.

Lista startowa:
1. Lewis Bridger (Wielka Brytania)
2. Antonio Lindbaeck (Szwecja)
3. Martin Vaculik (Słowacja)
4. Andriej Karpow (Ukraina)
5. Max Dilger (Niemcy)
6. Maksims Bogdanovs (Łotwa)
7. Wiktor Gołubowski (Rosja)
8. Oliver Allen (Wielka Brytania)
9. Janusz Kołodziej (Polska)
10. Dino Kovacic (Chorwacja)
11. Hans Andersen (Dania)
12. Vaclav Milik (Czechy)
13. Jonas Davidsson (Szwecja)
14. Niels Kristian Iversen (Dania)
15. Troy Batchelor (Australia)
16. Piotr Protasiewicz (Polska)

Rezerwowi:
17. Grzegorz Walasek (Polska)
18. Maciej Janowski (Polska)

Sędzia: Dan Holt
Początek zawodów: godz. 17.00, start do pierwszego wyścigu 15 minut później
Oficjalny trening: godz. 11.00
Bilet: 15 zł, program – 7 zł

Szukamy współpracowników! Dołącz do redakcji żużlowej WP SportoweFakty! ->

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (14)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×