Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Siódemka XIV kolejki ENEA Ekstraligi

14. kolejka była znakomita dla polskich młodzieżowców. Aż dziewięciu z nich zdobyło ponad 7 punktów, co znalazło przełożenie w siódemce kolejki, gdzie znalazło się aż czterech młodych Polaków.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

1. Jason Crump (PGE Marma Rzeszów - KSM 9,49) - 15 (3,3,3,3,3)

Jedynym zawodnikiem, który w 14. kolejce popisał się kompletem punktów w pięciu wyścigach jest Jason Crump. Australijczyk tego sezonu w ENEA Ekstralidze nie może zaliczyć do udanych, jednak w meczu z Betardem Spartą nie miał sobie równych.

2. Bartosz Zmarzlik (Stal Gorzów - KSM 4,42) - 8+2 (2,3,2*,1*,0)

Młody gorzowianin był jednym z najlepszych zawodników derbów Ziemi Lubuskiej. Zdobył 8 punktów i 2 bonusy i w dużej mierze dzięki niemu Stali udało się wywieźć dwa punkty z Zielonej Góry - za remis oraz za bonus.

3. Tai Woffinden (Betard Sparta Wrocław - KSM 6,77) - 14 (2,2,3,3,2,2)

Mimo, że Tai Woffinden był w Rzeszowie zaledwie uzupełniającym parę, zdobył aż 14 punktów i jako jedyny ze swojej drużyny wygrał dwa wyścigi. W dużej mierze dzięki Brytyjczykowi, drużyna ze stolicy Dolnego Śląska nie została rozgromiona przez PGE Marmę.

4. Rafał Szombierski (Dospel Włókniarz Częstochowa - KSM 5,63) - 10+1 (2*,1,1,3,3)

Wszyscy zawodnicy Dospelu Włókniarz Częstochowa zdobyli w meczu z Lotosem Wybrzeże pokaźną liczbę punktów. Najmniej liczono na Rafała Szombierskiego, jednak ten zdobył 10 punktów i bonus, wygrywając po drodze z Nickim Pedersenem.

5. Przemysław Pawlicki (Unia Leszno - KSM 7,19) - 13+1 (2,3,3,2*,3)

Przy braku Jarosława Hampela, najwięcej w Unii Leszno zależy od Przemysława Pawlickiego. Będący jeszcze juniorem zawodnik po porażce w drugim biegu spotkania z Gregiem Hancockiem, nie dał się już pokonać do końca spotkania. W dużej mierze dzięki niemu, leszczynianie pokonali faworyzowanych tarnowian.

6. Mikołaj Curyło (Polonia Bydgoszcz - KSM 2,60) - 10+2 (2*,2*,1,3,2)

Bydgoszczanie pokonali Unibax Toruń 49:41, jednak nie byłoby to możliwe, gdyby ze znakomitej strony po raz kolejny nie pokazali się juniorzy. Mikołaj Curyło i Szymon Woźniak zdobyli łącznie 19 punktów i 3 bonusy i "zrobili różnicę" w derbowym pojedynku. Trzeba też zwrócić uwagę, że trzy wyścigi z udziałem Curyło kończyły się podwójnym zwycięstem Polonii.

7. Piotr Pawlicki (Unia Leszno - KSM 6,16) - 10+2 (2*,2,1*,3,2)

Podobnie jak jego starszy brat, również Piotr Pawlicki spisał się w meczu z Azotami Tauron bardzo dobrze. Zdobył 10 punktów i 2 bonusy i przyczynił się do wygranej swojej drużyny z liderującą w tabeli drużyną Azotów Tauron Tarnów.

Łączny KSM: 39,66

Siódemka kolejki jest wybierana zgodnie z obowiązującym regulaminem. W składzie mógł być tylko jeden uczestnik cyklu Grand Prix. W składach musieli się znaleźć czterej Polacy (w tym minimum dwaj juniorzy z numerami 6-7). Maksymalny KSM dla ENEA Ekstraligi wynosi 41 punktów.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (6):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×