Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Siódemka XIV kolejki II ligi żużlowej

W niedzielę na torach w Pile i Rawiczu rozegrano rewanżowe spotkania półfinałowe II ligi. Portal SportoweFakty.pl przygotował zestawienie najlepszych zawodników XIV rundy rozgrywek II ligi.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>
Siódemka XIV kolejki:
1. Szymon Kiełbasa (6,89) - 12+1 (3,2*,3,3,w,1) (4 raz w siódemce kolejki) - wychowanek klubu z Tarnowa był jednym z najskuteczniejszych zawodników Kolejarza Rawag Rawicz w meczu przeciwko Kolejarzowi Opole. Pięć wyścigów z jego udziałem zakończyło się biegowymi triumfami Niedźwiadków, a Kiełbasa dodatkowo wykręcił najlepszy czas zawodów.

2. Marcin Jędrzejewski (8,15) - 13 (3,3,3,3,1) (3) - w pierwszych czterech wyścigach "Siopek" był niepokonany. Wychowanek bydgoskiej Polonii pogromcę znalazł dopiero w piętnastym biegu meczu przeciw ROW-owi Rybnik. Jędrzejewski musiał uznać wyższość Adriana Szewczykowskiego.

3. Mariusz Puszakowski (7,20) - 14 (2,3,3,3,3) (7) - "Puzon" po raz kolejny w tym sezonie był liderem Victorii Piła i tym samym potwierdził swoją dominacje na torach II ligi. Jedynym zawodnikiem, z którym przegrał wychowanek toruńskiego klubu był Jacek Rempała. W kolejnych wyścigach Puszakowski był nie do pokonania przez rybnickich żużlowców.

4. Roman Chromik (2,50) - 10+1 (3,2,2,2,1*) (7) - zawodnik ROW-u Rybnik był najskuteczniejszym jeźdźcem swojej drużyny podczas meczu w Pile. Chromik na pilskim torze porażki notował tylko ze świetnie dysponowanymi Mariuszem Puszakowskim i Marcinem Jędrzejewskim.

5. Wiktor Gołubowskij (8,33) - 14 (2,3,3,3,3) (4) - rosyjski żużlowiec był jednym z głównych autorów zwycięstwa Kolejarza Rawag Rawicz nad Kolejarzem Opole. Rosjanin tylko raz musiał uznać wyższość rywala, a tym który go pokonał był jego rodak - Witalij Biełousow. W pozostałych gonitwach Gołubowskij notował same zwycięstwa.

6. Witalij Biełousow (6,50) - 15 (3,3,2,2,2,3) (6) - Rosjanin był jedynym zawodnikiem opolskiego klubu, który podjął walkę z zawodnikami Kolejarza Rawag Rawicz. Biełousow ze 36 punktów zdobytych przez opolan na swoim koncie zapisał aż 15. Jedynym żużlowcem, który zdołał wyprzedzić Biełousowa był Szymon Kiełbasa.

7. Łukasz Piecha (2,50) - 4+1 (1,1*,d,w,2,d) (2) - zawodnik ROW-u Rybnik po raz kolejny był najlepszym spośród polskich juniorów i po raz kolejny znalazł się w naszym zestawieniu. Rybniczanin na pilskim torze zdobył cztery punkty, a jego dorobek mógł być większy, lecz w trzech gonitwach Piecha nie dojeżdżał do mety.

KSM: 39,57

Siódemka kolejki jest wybierana zgodnie z obowiązującym regulaminem, a więc w składzie znaleźć musi się minimum trzech Polaków, a jeden z juniorów musi być zawodnikiem krajowym. KSM najlepszej siódemki kolejki musi mieścić się w przedziale 25-42 pkt.

Siódemka 13. kolejki II ligi --->>>
Siódemka 12. kolejki II ligi --->>>
Siódemka 11. kolejki II ligi --->>>
Siódemka 10. kolejki II ligi --->>>
Siódemka 9. kolejki II ligi --->>>
Siódemka 8. kolejki II ligi --->>>
Siódemka 7. kolejki II ligi --->>>
Siódemka 6. kolejki II ligi --->>>
Siódemka 5. kolejki II ligi --->>>
Siódemka 4. kolejki II ligi --->>>
Siódemka 3. kolejki II ligi --->>>
Siódemka 2. kolejki II ligi --->>>
Siódemka 1. kolejki II ligi --->>>

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (2):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×