Zobacz kluczowe biegi finału BK (wideo)

W poniedziałek na gdańskim torze Krystian Pieszczek wygrał w finale BK. Prezentujemy zapis wideo kilku ciekawych wyścigów, w tym ostrego ataku Piotra Pawlickiego i decydującą akcję Pieszczka.

Michał Gałęzewski

Na początku można zobaczyć szósty wyścig, w którym Piotr Pawlicki przez cztery okrążenia walczył z Mateuszem Borowiczem. W tym wyścigu sędzia zaliczył dwa punkty żużlowcowi Unii Leszno, a zawodnik Lubelskiego Węgla KMŻ dostał ostrzeżenie za stworzenie niebezpiecznej sytuacji na torze.

Od 1:20 min. przedstawiony jest siódmy bieg, w którym upadł Mateusz Rujner. W powtórce tego wyścigu zaprezentowana została świetna akcja Kacpra Gomólskiego, który wyprzedził Krystiana Pieszczka. Była to jedyna porażka gdańszczanina w całych zawodach. Od 3:17 min widać ostatni wyścig, który zadecydował o wygranej Pieszczka w zawodach. Dzięki akcji Pieszczka na przeciwległej prostej od startu, gdańszczanin zdobył Brązowy Kask.