KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Trzynaście osób chce rządzić Polonią

Pod koniec przyszłego tygodnia poznamy prawdopodobnie nowego prezesa bydgoskiej Polonii. Mimo że klub pogrążony jest w głębokim kryzysie nie brakuje odważnych, którzy chcą wyprowadzić go na prostą.

Marcin Kozłowski
Marcin Kozłowski

4 września Marian Dering zrezygnował - z powodów zdrowotnych - z funkcji prezesa Polonii Bydgoszcz. Jego decyzję uszanowała rada nadzorcza klubu ze Sportowej i od 6 września działacz przestał pełnić swoją funkcję. Już tego dnia ogłoszono konkurs na nowego szefa klubu. Do dnia wyboru włodarza prokurentem został wybrany Andrzej Polkowski, działacz od wielu lat związany z Polonią.

Spekulowano, czy w ogóle znajdą się chętni do zajęcia fotela prezesa Polonii. Nie jest bowiem tajemnicą, że w klubowym budżecie jest dziura w wysokości około 1.700.000 złotych. Nie ma ponadto dyrektora, ani menedżera żużlowego zespołu. Okazało się jednak, że nie brakuje odważnych, którzy chcą wyprowadzić klub z głębokiego kryzysu.

- Do konkursu na prezesa Polonii zgłosiło się trzynaście osób. Kilka z nich musi jeszcze uzupełnić swoje aplikacje - mówi Józef Gramza, szef rady nadzorczej bydgoskiego klubu. - Z tej grupy wybierzemy prawdopodobnie cztery osoby, które zaprosimy na rozmowy kwalifikacyjne. Spotkania z kandydatami na szefa klubu planujemy w przyszłym tygodniu. Niewykluczone, że do przyszłego piątku poznamy nowego prezesa klubu. Wyboru dokona komisja, w której skład wejdą przedstawiciele ratusza, Bydgoskiego Towarzystwa Żużlowego i rady nadzorczej - dodał Józef Gramza.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (40)
 • Cezik4 Zgłoś komentarz
  Czy pocztą pantoflowa dochodzą jakieś informację dotyczące nazwisk osób ubiegających się o to stanowisko? Ciekaawy jestem komentarzy po ujawnieniu tych nazwisk.
  • jur Zgłoś komentarz
   Prezes, jak każdy inny pracownik, dostaje taką kasę i na takich warunkach jakie ma wpisane w umowie. Jeśli nie ma tam szczególnych zapisów o odpowiedzialności, premiach za sukcesy itd,
   Czytaj całość
   itp to wszyscy mogą mu... Chyba, że się udowodni działanie na szkodę spółki. Ale to trudna sprawa, bo istnieje coś takiego jak ryzyko związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Na co Pan Generał wskazywał mówiąc, że kibice zawiedli. Czyli on poniósł ryzyko szacując przewidywane wpływy z biletów. Ale się pomylił, bo za mało ludzi przychodziło. Patrząc obiektywnie Spółka w jakiejś tragicznej sytuacji nie jest, podeprze się kredytem i pojedzie dalej. Przyjdzie następny Prezes wszystko co złe zwali na poprzednika a sobie przypisze sukcesy. Jak już nie będzie można pożyczyć zrobi się upadłość i po krzyku. Bank to jakoś przełknie. Nic niezwykłego, tak dzieje się na całym świecie.
   • Penhal Zgłoś komentarz
    Dziś rozmawiałem z osobą która jest bardzo znana w środowisku żużlowym[podam tylko inicjały W.R]Kiegy był budowany market Geant,mieli od groma ziemi z którą nie mieli co
    Czytaj całość
    zrobić.Padła propozycja by za darmo plus sprzęt do zrobienia wału ,udostępnią na 1 łuk dla Polonii. Miał być zrobiony nasyp i trybuna na styl 1 łuku w Gdańsku z tym że bliżej i wyżej.Ale władzą Polonii było żal rozbierać obskurnych ławek na pierwszym łuku.Więcej Pan Lesio miał wizję zrobić w Bydgoszczy obok tego co jest,nowy tzw.Długi tor taki na 500 m.[Jedyny w Polsce ]z jedna imprezą w roku.Dla mnie szok mając ziemię sprzęt za darmo nie chciało im się zmodernizować trybuny z której bez lornetki nic nie widać.
    • Penhal Zgłoś komentarz
     A gdzie rozliczenie Pana Generała?To tylko u Nas w tym kraju,możesz robić długi i nic Ci nie zrobią.Jakoś cisza ze strony Ratusza co się stało z kasą?Dla człowieka z Ratusza[a takim
     Czytaj całość
     był Generał]wychodzi ze to normalka narobić długów i nic.Jak długo będzie w tym mieście trwał taki stan rzeczy to NIGDY nic się nie zmieni.I mogą wybierać co sezon NOWEGO Prezesa a długi będą rosnąc bo wybrani przez Miasto mają swoje pozwolenia.[W sprawię zadłużeń Pana Generała jest CISZA]Nowy Prezes ??to musi być ktoś co ma jakieś pojęcie o prowadzeniu biznesu.Nie uzależniony od władz miasta,ale zgodnie z nimi współpracować.Dobrze by też taki ktoś miał jakiś tam majatek,a nie jako kolejny próbował się dorobić na Prezesurze w Polonii.
     • sympatyk zuzla Zgłoś komentarz
      Pytanie trzy ci panowie nie chcą się dorobić na Bydgoszczy i puścić jeszcze większe długi KLUB pozdrawiam.
      • kondzio19215 Zgłoś komentarz
       coś czuje że papa Gollob obejmie to stanowisko:D
       • Esiu_ZG Zgłoś komentarz
        Cześć Rysiu. Jestem [b]pewny[/b], że się mylisz. Oby wam się ...... Myszkowy pozdraw z Zielonej Góry.
        • PL Zgłoś komentarz
         Jakiś Biznesmen z doświadczeniem na to stanowisko się nadaję , od znajomości żużla będzie miał pomagierów byle długów nie było i wreście sponsora strategicznego niech
         Czytaj całość
         znahdą , mało to firm w Bydgoszczy.Może być nawet z zagranicy byle sponsor.
         • Gdańsk Zgłoś komentarz
          To musi być dobra posada, że aż tyle chętnych na ten stołek. A tak z drugiej strony, co szkodzi spróbować i dobrze zarobić. Jak nie wyjdzie to i tak żadnych konsekwencji nie
          Czytaj całość
          wyciągają. Moim zdaniem, taki stołek powinna obsadzać firma, która daje najwięcej kasy do klubu. Może nawet się nie znać na tym sporcie, ma od tego cały sztab ludzi. Wystarczy, że wie jak poruszać się w zawiłościach regulaminu i wykorzystywać to.
          • gość78 Zgłoś komentarz
           A może Speedos?Znany jako KibicKSSG,Stal Gorzów 1947,PoloniaB,Mikeson,Vilantrop...Od podszewki zna gorzowski i bydgoski żużel bowiem im kibicuje z Falubazu.Więc dlaczego nie dać mu
           Czytaj całość
           szansy...
           • Matt180 Zgłoś komentarz
            14 ja tez chce kurna
            • PolonistaFORDON Zgłoś komentarz
             Obawiam się, że spośród "tylu" chętnych prezesem zostanie całkowicie posłuszny Radzie Nadzorczej popek ...
             • fafa31 Zgłoś komentarz
              Oni nie chca rzadzic tylko wydoic Polonie z kasy i podac sie do dymisji. Oj Sasiedzi kiedy bedzie u was wreszcie dobrze. Zycze wam najlepszego bo nie ma to jak derby !!!
              Zobacz więcej komentarzy (14)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×