KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Na kogo postawi Wybrzeże Gdańsk?

Zespół pierwszoligowego Wybrzeża Gdańska ma już praktycznie skompletowany skład na przyszłoroczne rozgrywki. Włodarze klubu znad morza szukają jeszcze jednego seniora zza granicy.
Kamil Tecław
Kamil Tecław

Okazuje się, że najpoważniejszymi kandydatami do zasilenia nadmorskiej ekipy są dwaj Szwedzi - Magnus Zetterstroem i David Ruud. Pierwszy z nich w przeszłości przywdziewał już plastron Wybrzeża Gdańsk w latach 2008-2011 i to z całkiem niezłym skutkiem. "Zorro" nie zapisze ubiegłorocznego sezonu po stronie plusów w swojej karierze. Co prawda awansował z Lechmą Start Gniezno do najwyższej klasy rozgrywkowej, ale w kluczowych spotkaniach rundy play-off został odsunięty ze składu na rzecz wypożyczonego Alesa Drymla. W ostatnich dniach grudnia Szwed zjawił się w Gdańsku i rozmawiał z działaczami Wybrzeża o jego ewentualnych startach nad morzem. Zetterstroem zapewnia, że jest gotowy na walkę o miejsce w składzie i zdaje sobie sprawę, że może być zawodnikiem oczekującym.

Z kolei David Ruud ma za sobą dwa sezony spędzone w GTŻ-cie Grudziądz. To właśnie on był brany pod uwagę w pierwszej kolejności przez działaczy gdańskiego klubu, ale ze względu na rozmowy z Zetterstroemem nie podjęto jeszcze ostatecznej decyzji. Ruud również nie ma za sobą udanego sezonu. Główną przyczyną jego słabszych wyników były z pewnością ciągłe kontuzje. Mimo tego zawodnik z kraju "Trzech Koron" niejednokrotnie udowodnił, że jest wartościowym zawodnikiem. W szwedzkiej Elitserien był solidnym punktem Elit Vetlandy, a w polskiej lidze poprowadził GTŻ do zwycięstwa w Ostrowie z miejscową Ostrovią.

Na jaki wariant zdecydują się sternicy Wybrzeża? Decyzja powinna zapaść w najbliższych dniach.

żródło: trojmiasto.pl

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
trojmiasto.pl
Komentarze (55)
Zobacz więcej komentarzy (22)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×