KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

David Ruud i Mathias Thoernblom w Wybrzeżu Gdańsk

Wybrzeże Gdańsk podpisało kontrakty z dwoma nowymi zawodnikami. Są nimi Szwedzi - David Ruud oraz Mathias Thoernblom, którzy mogą występować na pozycji seniora.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

David Ruud, który podpisał roczny kontrakt z Wybrzeżem Gdańsk urodził się 21 stycznia 1980 roku w szwedzkim mieście Gislaved. W polskiej lidze występował przez dziewięć sezonów. Zaczynał w ekstraligowym Włókniarzu Częstochowa, w którym startował w 2003 roku. Później pojechał też w jednym meczu pierwszoligowej Polonii Piła. Regularnie jeździ na polskich torach od 2006 roku, kiedy reprezentował barwy Stali Gorzów, KM-u Ostrów i GTŻ-u Grudziądz. W 2012 roku pojechał w zaledwie dwóch meczach grudziądzkiej drużyny, jednak na przeszkodzie stanęła mu kontuzja. Po niej pojechał w tylko jednym meczu ligi polskiej, w którym nie pokazał się z korzystnej strony.

Lepiej spisywał się natomiast w Szwecji, gdzie jeżdżąc w barwach Elit Vetlanda, uzyskał średnią biegową równą 1,884 i był pewnym punktem swojego zespołu. W całej Elitserien był on dziewiątym z najskuteczniejszych zawodników, wyprzedzając wielu uczestników z cyklu Grand Prix. Jego największymi sukcesami są złoty i brązowy medal w Drużynowym Pucharze Świata.

Mathias Thoernblom związał się natomiast dwuletnią umową z czerwono-biało-niebieskimi. Urodził się on 14 lipca 1992 roku. W polskiej lidze jeździ od 2011 roku, kiedy szansę dali mu działacze Speedway Wandy Kraków. Rok później reprezentował ROW Rybnik. W barwach klubu z Górnego Śląska wystąpił w ośmiu spotkaniach, kończąc sezon ze średnią 1,575. Zdecydowanie lepiej spisywał się na własnym torze, gdzie średnio zdobywał 1,971 punktu na bieg. Trzeba jednak pamiętać, że poza jednym meczem, występował na pozycji młodzieżowca.

Poza startami w Rybniku, nowy żużlowiec Wybrzeża Gdańsk pojechał w osiemnastu meczach Indianerny Kumla, w której uzyskał średnią biegową 0,965, co dało mu 69. miejsce w Elitserien. W 2012 roku ścigał się też w barwach Gnistorny Malmoe. Tam prezentował wyższą formę i średnia 1,316 dała mu 40. miejsce w Alsvenskan. Ponadto występował w lidze duńskiej w drużynie Grindsted (średnia biegowa 1,000 w siedmiu meczach) i zdobył brązowy medal w Drużynowych Mistrzostwach Świata Juniorów. Gnieźnieńskiego finału nie będzie jednak wspominał najmilej, gdyż nie zdobył w nim punktów.

W 2013 roku, Thoernblom będzie nadal startował w Indianernie Kumla oraz w Gnistornie Malmoe. W Wybrzeżu Gdańsk KSM dla tego zawodnika wynosić będzie 5,33. Ruud natomiast ze względu na to, że nie pojechał w wystarczającej liczbie meczów, legitymuje się KSM-em równym 6,50. W najbliższym czasie gdański klub ma podpisać aneksy finansowe z pozostałymi juniorami, którzy mają długoletnie umowy.

Obecna kadra GKS-u Wybrzeże Gdańsk:

Seniorzy:
Robert Miśkowiak (9,46)
Thomas H. Jonasson (8,57)
Dawid Stachyra (7,86)
Renat Gafurow (6,50)
David Ruud (6,50)
Aleksandr Maksakow (6,50)*
Mathias Thoernblom (5,33)
Artur Mroczka (2,50)

Juniorzy:
Krystian Pieszczek (3,65)
Marcel Szymko (2,50)*
Dominik Kossakowski (2,50)*
Krzysztof Wittstock (2,50)*
Patryk Beśko (2,50)*
Kamil Matyjas (2,50)*

* - bez aneksów finansowych

Mathias Thoernblom, nowy zawodnik GKS-u Wybrzeże Gdańsk Mathias Thoernblom, nowy zawodnik GKS-u Wybrzeże Gdańsk

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (165)
Zobacz więcej komentarzy (31)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×