Duet Holder - Ward zapewni Australii podium w MŚ Par?

Australijczycy trzykrotnie stawali na podium Mistrzostw Świata Par. Za każdym razem do ostatecznego triumfu brakowało im jednak trochę szczęścia

Pierwszy krążek dla ekipy z Antypodów wywalczyła dwójka, w której dzielił i rządził Phil Crump. Kroku starał się mu dotrzymywać John Boulger. 9 punktów tego drugiego okazało się jednak zbyt skromnym dorobkiem, by pokonać niemal bezbłędnych Szwedów. Tym sposobem w 1974 roku na stadionie w Manchesterze srebro zawisło na szyjach żużlowych Kangurów.

Na kolejny sukces w ściganiu w parach Australijczycy musieli pracować dziewięć lat. Goeteborg (Szwecja) był gospodarzem finału MŚP w 1983 roku. Wówczas to rozegrała się zabójcza walka pomiędzy duetami z Anglii i Australii. Na finiszu turnieju obie pary dzielił zaledwie punkt! Obronną ręką z tej rywalizacji wyszła dwójka Kenny Carter - Peter Collins i Kangury ponownie musiały zadowolić się niższym stopniem "pudła". W znakomitej formie był tego dnia Billy Sanders (15 punktów), a trochę gorzej radził sobie Gary Guglielmi (9 punktów).

Trzeci i jak dotychczas ostatni medal dla Australii zdobyty został w 1990 roku na niemieckiej ziemi w Landshut. Para z Antypodów tym razem toczyła żużlową bitwę z Duńczykami. Najlepszy na torze był wówczas Todd Wiltshire. Cenne punkty do mety dowoził też Leigh Adams, ale i to nie wystarczyło na Skandynawów. Koniec końców, Duńczycy wywalczyli o 2 punkty więcej i, niejako, żeby tradycji stało się zadość Kangury po raz trzeci w historii mistrzostw musiały zadowolić się srebrnymi medalami.

W tym roku rywalizacja najlepszych duetów powróciła do kalendarza "czarnego sportu". 8 czerwca na Motoarenie rywalizować będzie 7 ekip z różnych państw i, rzecz jasna, w stawce nie zabraknie też pary australijskiej.

Na jej czele stanie Chris Holder. Towarzyszyć aktualnemu Indywidualnemu Mistrzowi Świata ma Darcy Ward, który komplementuje swojego kolegę: - To znakomity partner do tego typu zawodów. Jeździmy w tej samej drużynie w Polsce i Anglii i rozumiemy się na torze.

Obaj żużlowcy na co dzień zdobywają punkty dla Unibaksu Toruń i znajomość miejscowego obiektu może okazać się kluczem do sukcesu. Co prawda Ward jest obecnie kontuzjowany i nie wiadomo jak wyglądać będzie jego stan zdrowia za ponad trzy tygodnie. Należy sobie jednak zdać sprawę, że w Australii nie brakuje świetnych żużlowców, którzy z powodzeniem będą mogli ewentualnie zastąpić 21-latka z Nanango.

Bilety dostępne są w sprzedaży poprzez system internetowy www.unibax.kupbilety.pl, w kasach klubu Unibax oraz w Galerii Copernicus w Toruniu.

I etap sprzedaży (16.04-19.05):
1. Strefa Niebieska
- Normalny: 70 zł

2. Strefa Zielona
- Normalny: 50 zł
- Ulgowy 35 zł
(dla kibiców urodzonych w 1995 r. i później oraz dla studentów urodzonych w 1989 r. i później – bilety studenckie do kupienia tylko w kasach klubu!)
3. Strefa Żółta
- Normalny: 50 zł

4. Strefa Czerwona (Trybuna Główna):
- Normalny: 250 zł

II etap sprzedaży (20.05-08.06):
1. Strefa Niebieska
- Normalny: 80 zł

2. Strefa Zielona
- Normalny: 60 zł

3. Strefa Żółta
- Normalny: 60 zł

4. Strefa Czerwona (Trybuna Główna):
- Normalny: 250 zł
- Pakiet VIP: 200 zł
(Dostępny tylko wraz z biletem na Trybunę Główną; Voucher do nabycia w siedzibie klubu; voucher wymieniany na opaskę VIP - z dostępem do cateringu oraz torbą z gadżetami i programem - w dniu zawodów)

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.speedwaypairs.com

Źródło artykułu: