Włókniarz Częstochowa odniesie w Gnieźnie drugie wyjazdowe zwycięstwo?

W niedzielę Lechma Start Gniezno zmierzy się na własnym torze z Dospelem Włókniarzem Częstochowa. W przeszłości jeźdźcy spod Jasnej Góry dobrze radzili sobie na gnieźnieńskim torze.

Łukasz Witczyk

Rune Holta

Holta ma miłe wspomnienia z pierwszej stolicy Polski. Norweg z polskim paszportem po raz ostatni na torze w Gnieźnie ścigał się w 2010 roku. Wziął on wówczas udział w Turnieju O Koronę Bolesława Chrobrego - Pierwszego Króla Polski. "Rysiek" w zawodach tych wywalczył 2. miejsce, a w finałowym wyścigu musiał uznać wyższość Tomasza Golloba. Rok wcześniej Holta w tym samym turnieju był trzeci.

Średnia wyjazd 2013: 1,533
Średnia w Gnieźnie (2009-2010): 2,083

Michael Jepsen Jensen

Dla Duńczyka start w niedzielnym meczu będzie debiutem w meczu ligowym na torze w Gnieźnie. Dwa lata temu wziął on udział w finale Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, który rozegrano w tym mieście. "Liglad" na torze tegorocznego beniaminka ENEA Ekstraligi wywalczył 8 punktów i sklasyfikowany został na 7. miejscu.

Średnia w Gnieźnie (2011): 1,600

Mirosław Jabłoński

Nie jest wykluczone, że młodszy z braci Jabłońskich w Gnieźnie zastąpi Michaela Jepsena Jensena. Mirosław Jabłoński to wychowanek Startu i tor w pierwszej stolicy Polski zna jak własną kieszeń. W przeszłości był on nawet jego rekordzistą. "Jabłuszko" po raz ostatni barwy swojego macierzystego klubu reprezentował w 2011 roku.

Średnia wyjazd 2013: 1,250 Średnia w Gnieźnie (2011): 1,977
Mirosław Jabłoński tor w Gnieźnie zna jak własną kieszeń Mirosław Jabłoński tor w Gnieźnie zna jak własną kieszeń
Rafał Szombierski

"Szumina" to jeden z zawodników, który brał udział w zwycięskich dla Włókniarza Częstochowa meczach barażowych o miejsce w Ekstralidze, które rozegrano w sezonie 2011. Na torze w Gnieźnie wychowanek rybnickiego klubu wywalczył tylko 3 "oczka" w czterech wyścigach. W ostatnich meczach Szombierski prezentuje jednak wysoką formę i w niedzielę stać go na poprawienie tego rezultatu.

Średnia wyjazd 2013: 1,300
Średnia w Gnieźnie (2011): 0,750

Grigorij Łaguta

Rosjanin po raz ostatni na gnieźnieńskim torze ścigał się w sezonie 2011. W pierwszym spotkaniu barażowym o miejsce w Ekstralidze "Grisza" wywalczył 10 punktów i bonus i był jednym z liderów biało-zielonych. W tym samym roku starszy z braci Łagutów wziął udział w Turnieju O Koronę Bolesława Chrobrego - Pierwszego Króla Polski, w którym z dorobkiem 7 punktów zajął 10. lokatę. Warto dodać, że Łaguta podczas swojego ostatniego meczu w Gnieźnie poprawił rekord toru.

Średnia wyjazd 2013: 2,059 Średnia w Gnieźnie 2011: 1,800
Grigorij Łaguta w przeszłości był rekordzistą toru w Gnieźnie Grigorij Łaguta w przeszłości był rekordzistą toru w Gnieźnie
Emil Sajfutdinow

Lider klasyfikacji generalnej cyklu Grand Prix lepiej w Gnieźnie spisywał się w zawodach indywidualnych. W 2011 roku w Turnieju O Koronę Bolesława Chrobrego - Pierwszego Króla Polski najlepszy okazał się właśnie Sajfutdinow, a rok później musiał uznać wyższość jedynie Ryana Sullivana. Rosjanin w sezonie 2011 w dwóch meczach ligowych przeciwko Startowi Gniezno wywalczył łącznie 11 punktów i dwa bonusy w siedmiu wyścigach.

Średnia wyjazd 2013: 2,273
Średnia w Gnieźnie (2009-2012): 2,273

Artur Czaja

Wychowanek częstochowskiego Włókniarza w meczu  na torze w Gnieźnie po raz ostatni wystartował w 2011 roku. Wówczas "Józek" wywalczył trzy punkty w trzech startach.

Średnia wyjazd 2013: 0,800
Średnia w Gnieźnie (2011): 1,000

Hubert Łęgowik

Dla "Łęgiego" będzie to debiut w meczu ligowym na gnieźnieńskim torze.

Średnia wyjazd 2013: 0,000
Czy częstochowianie odniosą w Gnieźnie drugie w tym sezonie wyjazdowe zwycięstwo? Czy częstochowianie odniosą w Gnieźnie drugie w tym sezonie wyjazdowe zwycięstwo?