WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Fogo Unia nie zapłaci kary? Stępniewski: W regulaminie są odpowiednie instrumenty

Józef Dworakowski zapowiedział, że Unia Leszno może nie zapłacić kary za przygotowanie toru na mecz ze Stelmetem Falubazem. - Regulamin przewiduje odpowiednie instrumenty - mówi Wojciech Stępniewski.
Jarosław Galewski
Jarosław Galewski

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>
W niedzielę Fogo Unia Leszno podejmie na własnym torze Unię Tarnów. Ten mecz otrzymał status spotkania zagrożonego, mimo że jeszcze w sobotę w Lesznie panowały upały. - Władze robią sobie z nas kpiny. Proszę wyjrzeć za okno. Ponad 30 stopni ciepła, bezchmurnie, a nasz mecz znowu zagrożony! - mówił z oburzeniem prezes Fogo Unii Józef Dworakowski. 

- Zgodnie z prognozami pogody w niedzielę w Lesznie spodziewane są opady. W tym przypadku zastosowanie ma artykuł 9a, na podstawie którego organizator zobowiązany jest do przygotowania toru do opadów. Wszystko po to, żeby prawdopodobieństwo rozegrania meczu było jak największe - wyjaśnił w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl Wojciech Stępniewski. Szef żużlowej Ekstraligi dodał również, że gdyby negatywne prognozy pogody nie sprawdziły się, drużyna z Leszna ma prawo złożyć wniosek do Ekstraligi. - W przypadku poprawy prognoz pogody organizator ma prawo wnioskować do podmiotu zarządzającego o zniesienie klauzuli meczu zagrożonego. O tym również mówi artykuł 9a - podkreślił Wojciech Stępniewski.

W ostatnich dniach Komisja Orzekająca Speedway Ekstraligi uzasadniła karę nałożoną na Fogo Unię Leszno za nieodpowiednie przygotowanie toru w meczu ze Stelmetem Falubazem Zielona Góra. - To uzasadnienie to jakiś stek bzdur. Na kłamstwa zawarte w tym piśmie nie zamierzam odpowiadać - komentował te wyjaśnienia Józef Dworakowski, który zapowiedział również, że będzie wnioskował do zarządu klubu, aby Fogo Unia nie płaciła nałożonej na nią kary 75 tysięcy złotych. - Nie odnoszę się do tego w żaden sposób, bo to wypowiedź medialna. Nie otrzymaliśmy żadnego pisma, które wskazywałoby na to, że Unia Leszno nie zamierza płacić tej kary - odpowiada Wojciech Stępniewski. - Jeśli klub nie zapłaci kary, to w regulaminie są odpowiednie instrumenty - dodaje na zakończenie.

Gdyby leszczyński klub rzeczywiście nie zdecydował się na zapłacenie nałożonej kary, to zastosowanie będzie mieć Regulamin Dyscyplinarny Polskiego Związku Motorowego, który mówi, że: wszelkie nałożone w orzeczeniu dyscyplinarnym kary pieniężne lub odszkodowania muszą być wpłacone do kasy lub na konto Zarządu Głównego PZM, lub innego podmiotu, któremu przysługują w terminie 14 dni od daty otrzymania orzeczenia, chyba że organ ustali w orzeczeniu inny termin. Za datę uregulowania kary pieniężnej lub odszkodowania uważa się datę dokonania wpłaty do kasy lub datę złożenia dyspozycji o przelewie. W przypadku przekroczenia terminu, podmiot, którego dotyczy orzeczenie, podlega zawieszeniu z mocy prawa do czasu wykonania orzeczenia o karze lub odszkodowaniu.

Jesteś kibicem "czarnego sportu"? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku. Zapraszamy!

Józef Dworakowski: Niech Ekstraliga robi nam tor!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (158):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • aktrapid 0
  Panie Qrwo Stępniewski!! Deszcz miał padać w Zielonej, we Wrocławiu w Bydgoszczy, a o innych ligach nie wspomnę.TYLKO W LESZNIE MECZ ZAGROŻONY??? kOŚCIAN POTRZEBUJE W SZPITALU TAKICH JAK PAN bo przynajmniej NFZ zwróci im pieniądze!!!!!!
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • unia metalika 0
  ba ran niemoge tego czytac
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Gerhard Malberg 1
  Trzeba bylo u siebie nie przegrac z Unia Marka C a teraz to....sam wiesz.Moze w 2014 wejdziecie do PO.Powodzenia.
  fan UL W Polsce żużel podupada! Musimy wejść do PO i wyeliminować zespół emerytów z Torunia-to będzie największa porażka dla Stępnia
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (155)
Pokaż więcej komentarzy (158)
Pokaż więcej komentarzy (158)
Pokaż więcej komentarzy (158)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×