KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Tor w Rybniku zagadką dla opolan

Dwóch zawodników z kadry Kolejarza Opole na niedzielny mecz ma za sobą starty w drużynie z Rybnika. Doświadczenie z występów na stadionie przy Gliwickiej nie musi być jednak ich atutem.
Oliwer Kubus
Oliwer Kubus

Rybnicki owal został bowiem w ostatnich miesiącach przebudowany. Zmieniła się jego długość, geometria i nawierzchnia. O tym, że do łatwych nie należy, przekonali się zawodnicy KSM-u Krosno, którzy po 8. biegu wycofali się z rywalizacji.

Jeśli w niedzielę tor będzie przyczepny i wymagający, opolanie mogą mieć kłopoty. Narzekają bowiem na brak jazdy. Rzadko biorą udział w zawodach innych niż ligowe, sporadycznie także trenują. Ich problemy kondycyjne ujawniły się w ostatnim meczu w Krakowie. Startującym bieg po biegu jeźdźcom zaczynało brakować sił i niewiele pomagały masaże w przerwach.

W trakcie pauzy między rundą zasadniczą a finałową najbardziej zapracowany był Stanisław Burza, które zadebiutował w Grand Prix na długim torze, a dzień później wystartował w słowackiej Żarnowicy. Nie próżnowali także juniorzy: Daniel Kaczmarek i Rafał Malczewski. Dla pozostałych zawodników mecz w Rybniku będzie pierwszym startem po dwutygodniowej przerwie.

Kolejarz na wyjazdowe zwycięstwo czeka od ponad roku. W tym sezonie na obcym stadionie jeszcze nie wygrał, mimo że dwukrotnie był tego bliski. O jego porażkach w Pile i Krośnie decydował ostatni wyścig. W Rybniku również podjął walkę. Choć przegrał wyraźnie (37:53), to jeszcze po ósmym wyścigu prowadził. Dopiero w końcówce zaznaczyła się przewaga gospodarzy.

Kłopot opolan to przede wszystkim falująca forma. Nie zdarzył się jeszcze mecz, w którym piątka seniorów pojechałaby na dobrym poziomie. Na wyjazdach najlepiej spisują się Marcin Rempała (średnia 1,737) i Jesper Monberg (1,667), jednak najgorsze tegoroczne występy zaliczyli w majowym starciu w Rybniku.

ROW jest faworytem rozgrywek i z dorobkiem 10 punktów przewodzi tabeli. Kolejarz traci do lidera cztery oczka i jeśli marzy o włączeniu się do walki czołowe pozycje, to w Rybniku musi pokusić się o niespodziankę. W przeciwnym razie ostatnie mecze sezonu będą dla niego walką wyłącznie o honor.
Wynik meczu Kolejarz - ROW z rundy zasadniczej utrzymany. Błąd sędziego i opieszałość opolan

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (6)
 • Bradoc St. Zgłoś komentarz
  ROW jest faworytem rozgrywek i z dorobkiem 10 punktów przewodzi tabeli. Kolejarz traci do lidera cztery oczka i jeśli marzy o włączeniu się do walki czołowe pozycje, to w Rybniku musi
  Czytaj całość
  pokusić się o niespodziankę. W przeciwnym razie ostatnie mecze sezonu będą dla niego walką wyłącznie o honor. KTO NIBY MA MIEC TEN HONOR ? KOLEJARZE -działacze ? hehehehe jakies jaja to są.
  • makata10 Zgłoś komentarz
   to jest kasa pomiędzy główną bramą a trybuną krytą :)
   • darunia1 Zgłoś komentarz
    Kiero to je kasa główno bo mom bilet do odbioru ze Sportowych faktów za info dzięki
    • -Canis- Zgłoś komentarz
     i dosypali glinki :) i podobno jest już ok ale o tym przekonam sie dopiero na Romanku.Na wszelki wypadek niech sobie Opole weźmie kilka ram więcej :)
     • Fergi Zgłoś komentarz
      Z tego co widziałem tor jest bardzo dobrze ubijany przez ciężkie samochody przez cały tydzień i takiej szopki jaką zrobili goście z Krosna nie będzie.
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×
      Sport na ×