KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Piotr Rusiecki prezesem Unii Leszno?

Prezes Unii Leszno Józef Dworakowski zapowiedział, że swoją funkcję będzie pełnił tylko do końca października. Kto będzie jego następcą?
Damian Gapiński
Damian Gapiński

Wydarzenia obecnego sezonu spowodowały, że prezes Fogo Unii Leszno już w czerwcu złożył rezygnację z piastowanego stanowiska. Po tym ruchu Józefa Dworakowskiego akcjonariusze zdecydowali się nie przyjąć jego rezygnacji i poprosili, aby pełnił role prezesa do końca sezonu. Dworakowski zgodził się, ale zapowiedział, że swojej decyzji nie zmieni. - Moja decyzja odnośnie rezygnacji z funkcji prezesa klubu jest ostateczna i na pewno jej nie zmienię - mówił w rozmowie z naszym serwisem Dworakowski.

Jesteś kibicem "czarnego sportu"? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku. Zapraszamy!

Jedno wiemy na pewno - w listopadzie powinniśmy poznać nazwisko nowego prezesa Unii. Póki co, nikt w tej sprawie nie chce się wypowiadać. Wiadomo jednak, że są trzy kandydatury. Prezes zarządu firmy Polcopper - Piotr Rusiecki, prezes zarządu Polskiego Koncernu Mięsnego Duda S.A. - Maciej Duda i dotychczasowy członek zarządu klubu - Ireneusz Igielski. Prezes Dworakowski nie ukrywa, że jego kandydatem jest Igielski. Problemem jest jednak to, że Igielski nie jest zainteresowany tą posadą. - Irek jest dla mnie takim naturalnym następcą. Chciałbym, aby pełnił po mnie funkcję prezesa. Problem polega na tym, że nie chce się podjąć tego zadania. Trudno - nic na siłę. Ale szkoda, bo uważam, że byłby bardzo dobrym prezesem - powiedział Dworakowski.

Piotr Rusiecki i Maciej Duda to akcjonariusze Unii Leszno. Obie kandydatury są bardzo wysoko oceniane przez prezesa Dworakowskiego. Choć oficjalnie nikt tego nie potwierdza, największe szanse ma prezes firmy Polcopper. Świadczyć może o tym chociażby jego obecność na sobotnim spotkaniu przedstawicieli klubów Enea Ekstraligi we Wrocławiu, gdzie rozmawiano na temat oczekiwanych zmian w zarządzaniu ligą. Rusiecki był obok Józefa Dworakowskiego drugim przedstawicielem leszczyńskiego klubu.

Żużlowy kalendarz ścienny na rok 2014 dostępny w sprzedaży ONLINE! Polecamy wszystkim kibicom!

Kto będzie następcą Józefa Dworakowskiego? Kto będzie następcą Józefa Dworakowskiego?

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (170)
Zobacz więcej komentarzy (32)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×