KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Rafał Dobrucki: Nie odczuwamy szczególnej presji

Zdaniem Sławomira Kryjoma, presja przed finałem ENEA Ekstraligi spoczywa na barkach Stelmet Falubazu. Ze stwierdzeniem tym nie zgadza się jednak Rafał Dobrucki - trener zielonogórskiego zespołu.

Michał Wachowski
Michał Wachowski

Pierwszy mecz finałowy ENEA Ekstraligi zostanie rozegrany w niedzielę w Toruniu. Faworytem do zdobycia tytułu Drużynowego Mistrza Polski wydaje się być Stelmet Falubaz Zielona Góra, który wygrał rundę zasadniczą oraz ostatni mecz rozgrywany na Motoarenie.

Zdaniem menedżera Unibaksu Toruń, Sławomira Kryjoma, presja spoczywać będzie właśnie na drużynie Rafała Dobruckiego. Szkoleniowiec Stelmet Falubazu patrzy jednak na to nieco inaczej. - Nie zastanawiam się w ogóle nad presją. My wiemy po co jedziemy i jakiejś szczególnej presji nie odczuwam. Każdy z naszych zawodników chce jechać jak najlepiej i zdobyć mistrzostwo Polski. Odbieram te słowa bardziej jako kurtuazję ze strony torunian - wyjaśnił Dobrucki w rozmowie z naszym portalem. Wygrywając w rundzie zasadniczej w Toruniu, Stelmet Falubaz zrewanżował się za porażkę poniesioną z Unibaksem przy ulicy Wrocławskiej. - Na meczu z Toruniem u nas nie byliśmy jeszcze tą drużyną, co w tej chwili. Mieliśmy wtedy słabszy okres i pod tym kątem to rozpatruję. Później nie przegraliśmy już w rundzie zasadniczej ani jednego meczu i myślę, że ta tendencja rosnąca jest absolutnie po naszej stronie - podkreślił trener zielonogórzan.
Ze względu na słabą postawę w meczach półfinałowych, w awizowanym składzie nie znalazło się miejsce dla Jonasa Davidssona. Rafał Dobrucki nie przekreśla jednak jego szans na występ w finale. - Myślę, że jeszcze nic nie jest przesądzone. Alternatywę mamy niewielką, a najbliższe dni odpowiedzą na to, czy Jonas, czy też Adrian (Gomólski), wystąpi w tym finale. Skład awizowany, zgodnie z regulaminem, może ulec zmianie. Możemy dokonać dwie zmiany, także zobaczymy, kto pojedzie z nami do Torunia. Na razie nie chciałbym się o tym wypowiadać - odparł.
Rafał Dobrucki nie wyklucza, że Jonas Davidsson wystąpi w niedzielnym finale Rafał Dobrucki nie wyklucza, że Jonas Davidsson wystąpi w niedzielnym finale
Trener Stelmet Falubazu, zapytany o spodziewaną karę za złe przygotowanie toru do ostatniego meczu z Unią Tarnów, odparł: - Nie oddaliśmy toru w terminie i to nie podlega dyskusji. Takie są fakty i my z tym oczywiście nie dyskutujemy. Jeżeli Komisja Orzekająca wyda w komunikat w tym temacie, to trzeba będzie to po prostu przyjąć.

Jesteś kibicem "czarnego sportu"? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku. Zapraszamy!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (152)
 • gul falubaz Zgłoś komentarz
  Davidson czy Gomólski ? Panie Rafale jaja sobie Pan robi czy co to ma być ? Zgardziński gorzej od tych ciot nie pojedzie , i jego chcę oglądać ,jak pewnie większość kibiców . To Pana
  Czytaj całość
  liczenie na przebudzenie już dawno jest żałosne i nie mogę pogodzić się z tym że nasz junior zamiast zdobywać doświadczenie ogląda z trybun jak ciota Davidson kaleczy ten sport.Gomólski jest jeszcze gorszy.
  • Veni Vidi Vici Zgłoś komentarz
   Rafale, bierz Alexa, do jasnej cholery!
   • Henryk Zgłoś komentarz
    A Pan Rafał to człowiek spokojny bo to dopiero "przygrywka do walca" ?.
    • Jak Feniks z popiołu Zgłoś komentarz
     Odczuwacie. Odczuwacie.
     • Clemente Zgłoś komentarz
      Włókniarz Częstochowa Sezon 2014/Jeśli nie będzie ksm 1 Sayfutdinov 2 Łaguta 3 Holta 4 Jabłoński 5 Woffinden 6 Czaja 7 Strzelec Jensen podobno ma być w UniSraxie
      • toronto1 Zgłoś komentarz
       Istotne jest,żeby ktoś wyperswadował Hampelowi,aby zaniechał czołgania,bo później będą winni torunianie jak go sędzia ukarze! I żeby nie było,że nie ostrzegałem!!!
       • Clemente Zgłoś komentarz
        a Jeśli Wybrzeże 1 Miśkowiak 2 Pavlic 3 Mroczka 4 Walasek 5 Hancock 6 Sówka 7 Pieszczek
        • Clemente Zgłoś komentarz
         Jeśli Grudziądz awansuje to będzie nie do ugryzienia 1 Ułamek 2 Harris 3 Chrzanowski 4 Zagar 5 Pedersen 6 Rujner 7 Łęgowik/Woźniak.
         • JacaZG Zgłoś komentarz
          zawodnik biegów w dwumeczu śr pkt Hampel 10 2,539 25,39 Davidsson 4 1,175 4,7 Protasiewicz 10 2,040 20,4 Jabłoński 8 1,357 10,856 Jonssson 10 2,090 20,9 Adamczewski 8
          Czytaj całość
          0,720 5,76 Dudek 10 2,107 21,07 SUMA 109,076 Miedziński 12 2,106 25,272 Brzozowski 6 0,845 5,07 Ward 12 1,985 23,82 Gollob 12 2,135 25,62 Przedpełski 12 1,798 21,576 Pulczyński 6 0,743 4,458 SUMA 105,816
          • F58 Zgłoś komentarz
           Ciiisza przedmeczowa.Pożyjemy zobaczymy.
           • kaz Zgłoś komentarz
            Oczekuję zaciętej i fair walki. I niech [b]nikt[/b] nie próbuje wtykać swoje 3 grosze, bo ucierpi sport i prestiż obu drużyn. [b]Kibice wszystko widzą i pamiętają.[/b]
            • ks vitold Zgłoś komentarz
             to logiki sytuacja...(?).
             • PYRA POZNAŃSKA Zgłoś komentarz
              Dlamnie ten finał jest tragiczny bo nie lubię jednych i drugich,po jednej stronie pan senator ,dobrucki,hampel ,po drugiej kryjom .Ale wybieram mniejsze zło niech wygra APATOR.
              Zobacz więcej komentarzy (36)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×