Pedersen i Gollob w Pile - zapowiedź Turnieju Charytatywnego w Pile

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Już w sobotę o godz. 15:00 w Pile zostanie rozegrany Turniej Charytatywny w formie treningu punktowanego. Głównymi gwiazdami zawodów będą m.in. Bjarne Pedersen oraz powracający na tor Jacek Gollob.

Pilski turniej zapowiada się ciekawie nie tylko ze względu na całkiem niezłą obsadę, ale także z powodu tabeli biegowej. Eliminator rodem z cyklu Grand Prix w latach 2002-2003 oznacza, że najsłabsi zawodnicy już po dwóch gonitwach pożegnają się z turniejem, a o awans do półfinału będą walczyć wyłącznie najlepsi.

Lista zawodników rozstawionych prezentuje się całkiem nieźle. Stawkę otwiera Bjarne Pedersen, który sobotnią tabelę biegów doskonale zna z własnego doświadczenia, gdy występował finałach Grand Prix. Dużą uwagę jeszcze przed zawodami przyciąga nazwisko Gollob, co nie może dziwić. Po przerwie na tor wróci starszy z braci, który regularnie w tym sezonie trenuje, a razem z synem Oskarem w środę przypominał sobie pilski owal.

Do faworytów turnieju zaliczani są także Paweł Hlib, Adam Skórnicki czy dobrze czujący się przy Bydgoskiej Łukasz Jankowski, lecz niewykluczone, że faworytom sporo krwi napsuje młody żużlowiec Victorii - Patryk Karczmarz, który doskonale radził sobie w ostatnich meczach ligowych czy młodzieżówkach.

Pozostała szesnastka różni się poziomem i doświadczeniem. W stawce są już objeżdżeni żużlowcy jak Cyprian Szymko i Michał Łopaczewski, a także doskonale zapowiadający się Rafał Karczmarz, który razem z bratem często szlifuje swoje umiejętności przy bydgoskiej.

Jedynym zmartwieniem organizatorów jest pogoda, która może pokrzyżować plany. Wszystkim zależy na jak najwyższej frekwencji, by pomóc w walce z rakiem jednemu z kibiców, 33-letniemu Andrzejowi, którego leczenie jest niezwykle kosztowne. Lista startowa

Zawodnicy rozstawieni: 1. Bjarne Pedersen 2. Paweł Hlib 3. Jacek Gollob 4. Damian Adamczak 5. Patryk Karczmarz 6. Łukasz Jankowski 7. Adam Skórnicki 8. Simon Nielsen

Uczestnicy eliminatora: 9. Oskar Ajtner-Gollob 10. Bartosz Bietracki 11. Edward Mazur 12. Marcel Kajzer 13. Michał Łopaczewski 14. Tomasz Walasek 15. Cyprian Szymko 16. Tadeusz Kostro 17. Arkadiusz Pawlak 18. Adrian Gała 19. Ondrej Smetana 20. Łukasz Kaczmarek 21. Rafał Karczmarz 22. Marcin Riedel 23. Mateusz Wieczorek 24. Marcin Sekula R1. Oskar Bober R2. Krzysztof Nowacki

Początek zawodów: 15:00 Ceny biletów: cegiełka (program) w cenie 12 zł Ze względu na szczytny cel turnieju obowiązują wyłącznie karnety VIP.

Żużlowy kalendarz ścienny na rok 2014 dostępny w sprzedaży ONLINE! Polecamy wszystkim kibicom!

Źródło artykułu: