Oficjalnie: Adrian Miedziński z dziką kartą, Przedpełski i Pulczyński rezerwowymi

Organizatorzy cyklu Grand Prix potwierdzili, że 5 października w ostatniej tegorocznej rundzie mistrzostw, która odbędzie się na MotoArenie w Toruniu, z dziką kartą wystartuje Adrian Miedziński.

Wojciech Ogonowski

Dla "Miedziaka" będzie to trzeci w karierze występ w turnieju GP. W 2009 roku wziął on udział w zawodach w Bydgoszczy, gdzie z 6 punktami (0,0,3,2,1) sklasyfikowany został na jedenastej pozycji, a rok później wystartował na MotoArenie, gdzie również zdobył 6 "oczek" (2,1,0,w,3,0), ale wówczas zajął ósme miejsce.

Adrian Miedziński ze średnią bieg. 2,082 był w tym sezonie dwunastym pod względem skuteczności jeźdźcem ENEA Ekstraligi (a czwartym jeśli wziąć pod uwagę tylko Polaków). Ponadto zdobywał też punkty dla Vargarny Norrkoeping w Szwecji, FSK Fjelsted w Danii oraz AK Slany w Czechach.

Oficjalnie potwierdzono już także, że miejsce kontuzjowanego Tomasza Golloba zajmie Australijczyk Troy Batchelor, dla którego będzie to pierwszy w karierze występ w turnieju Grand Prix.

Rezerwowymi w zawodach będą Paweł Przedpełski i Kamil Pulczyński, sędziować je będzie Jim Lawrence z Wielkiej Brytanii.

Żużlowy kalendarz ścienny na rok 2014 dostępny w sprzedaży ONLINE! Polecamy wszystkim kibicom!
Adrian Miedziński wystąpi z dziką kartą w Grand Prix Polski Adrian Miedziński wystąpi z dziką kartą w Grand Prix Polski