Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Powrót Burzy - przed sobotnim Pucharem MACEC w Tarnowie

W przeddzień finału IMP w Tarnowie odbędzie się Puchar MACEC (Puchar Stowarzyszenia Motocyklowego Krajów Europy Środkowej). W turnieju wystartują reprezentanci sześciu krajów.
Kamil Hynek
Kamil Hynek

Szereg turniejów pod tą nazwą ma swój początek w 2004 roku. Aż do teraz miejsca na półce z tym trofeum są zajęte m.in. u takich zawodników jak Paweł Baran, Daniel Jeleniewski czy Andriej Karpow. Co ciekawe, dwa lata temu srebro wywalczył junior tarnowskiego zespołu Mateusz Borowicz, a w sezonie 2010 nawet Sławomir Drabik.

W Małopolsce pojawi się Andriej Kobrin, który będzie chciał zabrać puchar do domu po raz drugi z rzędu. Wcześniej ta sztuka udała się tylko Alexandru Tomie w sezonach 2007-2008.

Tarnów jest szóstym polskim miastem, który zorganizuje Puchar MACEC. Wcześniej turniej ten obsługiwały: Krosno, Lublin, Opole, Ostrów Wielkopolski, a szlaki ekstraligowcom przetarła Zielona Góra.

Oprócz występu jeźdźców z tak egzotycznych żużlowo krajów jak Rumunia i Bułgaria (ci pierwsi ostatnimi czasy jeździli jeszcze na motocyklach w silnikami stojącymi) kibice miejscowej Unii czekają na powrót do Tarnowa jej wychowanka, niezwykle lubianego Stanisława Burzy. "Stan The Man" ostatni raz ścigał się w oficjalnych zawodach na miejscowym obiekcie we wrześniu 2006. Był to mecz fazy play off pomiędzy Unią Tarnów a Polonią Bydgoszcz. Liczący trzydzieści sześć wiosen jeździec zaginął ostatnio w drugoligowej szarzyźnie, dlatego z chęcią pojawi się w Jaskółczym Gnieździe, odświeżając swoją osobą mistrzowskie sezony ekipy z miasta generała Bema w latach 2004-2005.

Na sukces liczą też zapewne młodzieżowcy z biało-niebieskiego klubu: Ernest Koza i debiutujący w końcówce sezonu 2013 w Enea Ekstralidze Edward Mazur.

Swój akces do zwycięstwa zgłasza również inny z z tarnowian, zawsze głodny jazdy Jakub Jamróg. Wypożyczony w trakcie tegorocznych rozgrywek do pierwszoligowego Orła Łódź, sezon zakończył już po fazie zasadniczej. Na owal w Mościcach wpada jednak zawsze z przyjemnością, bez względu na rangę zawodów. Będzie to debiut w 2013 roku "Ambreka" przy Zbylitowskiej.

Lista startowa:
1. Edward Mazur (Polska)
2. Andriej Kobrin (Ukraina)
3. Ernest Koza (Polska)
4. Ondrej Smetana (Czechy)
5. Stanisław Burza (Polska)
6. Patrik Nagy (Węgry)
7. Damian Dąbrowski (Polska)
8. Alexandru Toma (Rumunia)
9. Fanel Popa (Rumunia)
10. Stanisław Mielniczuk Ukraina)
11. Chavdar Chernev (Bułgaria)
12. Milen Manev (Bułgaria)
13. Roland Benko (Węgry)
14. Jakub Jamróg (Polska)
15. Michal Skurla (Czechy)
16. Witalij Łysak (Ukraina)

17. Arkadiusz Madej (Polska)
18. Dawid Matura (Polska)

Początek turnieju: godz. 11:00
Wstęp bezpłatny

Jesteś kibicem "czarnego sportu"? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku. Zapraszamy!

Aktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (4):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×