Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Woffinden jednym z najmłodszych mistrzów świata. Młodszych od niego było tylko pięciu czempionów

W sobotę na torze w Toruniu Tai Woffinden zapewnił sobie tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. Brytyjczyk jest jednym z najmłodszych mistrzów globu. Młodszych od niego było tylko pięciu żużlowców.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>
Historia Indywidualnych Mistrzostw Świata sięga 1936 roku. Wcześniej organizowano turnieje Star Championship, które nazywane były nieoficjalnymi mistrzostwami, lecz po raz pierwszy oficjalnie o to najcenniejsze indywidualne trofeum żużlowcy rywalizowali 77 lat temu. Pierwszym mistrzem globu został Lionel van Praag, który w dniu finału miał niespełna 28 lat. Do 1994 roku o mistrzostwie świata decydował jednodniowy finał. Rok później rozpoczęła się nowa era Indywidualnych Mistrzostw Świata.

Tai Woffinden jest jednym z najmłodszych mistrzów świata Tai Woffinden jest jednym z najmłodszych mistrzów świata
W zeszłym roku po złoto sięgnął Chris Holder, który w chwili triumfu miał 25 lat i 12 dni. Do soboty to właśnie Australijczyk był najmłodszym mistrzem świata wyłonionym w erze Grand Prix. 5 października 2013 roku złoty medal wywalczył Tai Woffinden. Brytyjczyk miał 23 lata i 56 dni, co oznacza, że jest jednym z najmłodszych mistrzów globu w całej historii Indywidualnych Mistrzostw Świata.

Portal SportoweFakty.pl przygotował specjalne zestawienie wszystkich dotychczasowych mistrzów świata. Sprawdziliśmy, ile lat miał w chwili zdobycia pierwszego mistrzostwa każdy z żużlowców i uszeregowaliśmy od najmłodszego do najstarszego. "Woffy" pod tym względem zajmuje 6. pozycję. Wyprzedzają go legendy speedwaya. Czy tegoroczny mistrz świata pójdzie w ich ślady?

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (6):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×