WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Ice speedway: Stefan Pletschacher - pięć tysięcy kilometrów w cztery dni

Kolejny po Austriaku Haraldzie Simonie zachodnioeuropejski zawodnik przemierza na kołach tysiące kilometrów, by doszlifować formę przed sezonem lodowego ścigania.
Jacek Cholewiński
Jacek Cholewiński

Sezon wyścigów motocyklowych wchodzi na obroty wyjątkowo opornie. Wszystkiemu winne są warunki pogodowe, które utrudniają odpowiednie przygotowanie lodowych torów. Do tej pory udało się przeprowadzić treningowe zgrupowanie w Blagowieszczeńsku i wieńczące je dwa etapy Superligi.

Zaplecze czołówki podobne zgrupowanie zaplanowane ma w leżącym 2000 km na wschód od Moskwy Kamieńsku Uralskim. Treningi powinny zacząć się w poniedziałek, ale w związku z niedostateczną grubością lodu ich początek został przesunięty o pięć dni. Właśnie na to zgrupowanie, do Kamieńska Uralskiego via Togliatti, wyruszył w sobotę Niemiec Stefan Pletschacher: - Postawiłem sobie za cel pokonać busem 5000 kilometrów w cztery dni. W Togliatti zatrzymam się na jeden dzień dla niezbędnej regeneracji. Niemiecki zawodnik zamierza wykorzystać maksimum czasu dla treningu i obsługi swoich motocykli: - Do domu wrócę pewnie dopiero na święta Bożego Narodzenia, a zaraz po nich wyruszę do Szwecji na zawody Santa Cup.

Jeśli Niemcowi uda się zrealizować plany, będzie to oznaczało, że rosyjską treningową szkołę przejdą obaj zawodnicy zawiązanego niedawno Stahlwerk-Annahütte-Team. - Stefana Pletschachera sponsorujemy już od 2011 roku, teraz do naszej firmowej ekipy dołączył znakomity zawodnik z Austrii. Myślę, że obaj będą się wzajemnie wspierać i uzupełniać – powiedziała manager firmy Katharina Eisl.

Partner Pletschachera, Austriak Harald Simon ma za sobą już trzy tygodnie pobytu w Rosji. Zarówno Niemiec jak i Austriak mają nadzieję dostać się do tegorocznych Motul FIM Ice Speedway Gladiators World Championship i odegrać w nich niepoślednią rolę.


SAH-Ice Speedway Team SAH-Ice Speedway Team

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
speedweek.com

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×