Żużlowe wspominki: Robert Dados Indywidualnym Mistrzem Świata Juniorów (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

1 sierpnia 1998 roku na torze w Pile rozegrano finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. W zawodach najlepszy okazał się [tag=5917]Robert Dados[/tag], który w biegu barażowym pokonał Krzysztofa Jabłońskiego.

Obaj zawodnicy w rundzie zasadniczej zdobyli po 14 punktów. Dados pokonał Jabłońskiego w bezpośrednim pojedynku, ale już w pierwszej serii stracił "oczko" na korzyść Andreasa Jonssona.

W tej sytuacji niezbędny okazał się wyścig dodatkowy. Jego stawką, oprócz złotego medalu, był stały numer startowy cyklu Grand Prix w sezonie 1999.

Dodajmy, że brązowy medal w pilskich zawodach wywalczył Matej Ferjan.