Doyle, Holder, Batchelor czy ktoś inny? - przed 2. rundą IM Australii w Underze

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

W środę w Underze rozegrana zostanie druga runda Indywidualnych Mistrzostw Australii. W pierwszych zawodach zwyciężył [tag=4249]Jason Doyle[/tag].

Żużlowiec Orła Łódź okazał się najlepszy zarówno w rundzie zasadniczej, jak i w biegu finałowym. Drugi w Kurri Kurri był Chris Holder. Mistrz świata 2012 roku w pierwszej fazie imprezy wygrał tyko jeden wyścig, ale w półfinale pokonał swoich rywali i wywalczył awans do decydującego wyścigu. Dla jeźdźca Unibaksu Toruń był to trzeci start po kontuzji odniesionej w lipcu podczas meczu brytyjskiej Elite League.

Walka o triumf w Underze zapowiada się niezwykle ciekawie. - Potrzebuję dobrego występu w Underze. W ubiegłym roku nie poszło mi tam dobrze - przyznał zwycięzca pierwszej rundy. Jeżeli Jason Doyle liczy na tytuł, to musi w środę zaprezentować się lepiej niż w ubiegłym sezonie, kiedy był dopiero dwunasty.

- Mam nadzieję, że przesunę się w górę stawki, dzięki czemu do ostatnich zawodów w Adelajdzie, gdzie mieszkam, podejdę z dobrej pozycji - powiedział. - Kluczem w serii jest konsekwencja. Musisz być za każdym razem w finale - stwierdził Troy Batchelor. Zawodnik Betard Sparty Wrocław broni mistrzowskiego tytułu. Przed rokiem pierwszy rezerwowy tegorocznego cyklu Grand Prix wygrał wszystkie trzy rundy. Jak na razie nie wiedzie mu się tak dobrze, w Kurri Kurri był dopiero czwarty.

W poprzednim sezonie w Underze drugi był Dakota North, który w pierwszym turnieju spisał się bardzo słabo. Trzeci w ubiegłym roku w Underze i w sobotę w Kurri Kurri był Cameron Woodward.

Pierwszy turniej przyniósł kibicom wiele emocji. Szczególnych wrażeń dostarczył wyścig finałowy, gdy o triumf rywalizowała cała czwórka. Fani speedwaya na Antypodach liczą, że podobnie będzie i w Underze.

Lista startowa: 1. Jake Anderson 2. Mason Campton 3. Sam Masters 4. Justin Sedgmen 5. Cameron Woodward 6. Dakota North 7. Max Fricke 8. Troy Batchelor 9. Rohan Tungate 10. Daine Stevens 11. Josh Grajczonek 12. Chris Holder 13. Jason Doyle 14. Kurt Shields 15. Tyson Nelson 16. Jack Holder

Początek: godz. 10:00 (czasu polskiego)

Terminarz mistrzostw Australii: 3.01.2014 - turniej kwalifikacyjny w Kurri Kurri 4.01.2014 - 1 runda w Kurri Kurri 8.01.2014 - 2 runda w Underze 11.01.2014 - 3 runda w Gillman