Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Mateusz Kurzawski: Działacze Falubazu zachowują się żenująco

Jak zapewnia prezes Unibaksu, Mateusz Kurzawski, torunianie nawet na moment nie zwątpili w to, że pozyskają w ramach wypożyczenia Emila Sajfutdinowa. Konkurencyjną ofertę złożył Falubaz Zielona Góra.

Michał Wachowski
Michał Wachowski

Menedżer rosyjskiego zawodnika, Tomasz Suskiewicz, zapewnił w rozmowie z naszym portalem, że propozycja wypożyczenia, jaką zielonogórzanie złożyli Włókniarzowi Częstochowa, nie będzie w ogóle rozważana.

Prezes Unibaksu, Mateusz Kurzawski, stwierdził natomiast, że ani przez chwilę nie zwątpił w to, że Rosjanin przeniesie się do klubu z Torunia. - Warunki kontraktu z Emilem mamy już od dłuższego czasu dogadane. Czekamy jedynie na umowę wypożyczenia, która mimo wcześniejszych zapewnień nie została jeszcze przez stronę częstochowską podpisana. Najważniejsze jest jednak to, że nie mamy wątpliwości, iż ten zawodnik będzie jeździć w tym sezonie barwach Unibaksu - powiedział Mateusz Kurzawski w rozmowie z naszym portalem.

Jak stwierdził Sławomir Kryjom, ofertę przedstawioną przez SPAR Falubaz uważa za komedię. W podobnym tonie wypowiada się także prezes toruńskiego klubu. Jak sugeruje Kurzawski, zielonogórzanie mogli wstrzymać się ze swoją propozycją 1 kwietnia. - Traktuję postawę Falubazu jako żart. To niezrozumiałe i śmieszne zachowanie, tym bardziej, że nie mamy dziś Prima Aprillis. Trudno mi się do tej sprawy w ogóle odnosić, bo pytanie o wypożyczenie, gdy wiadomo, że Emil ma trafić do Unibaksu, jest nie na miejscu - dodał.

Mateusz Kurzawski przyznaje, że trudno mu zrozumieć powody, dla których zielonogórzanie postanowili skontaktować się z Włókniarzem w sprawie wypożyczenia Sajfutdinowa. - Naprawdę nie wiem, co Falubaz chciałby tym osiągnąć. Tak jak powiedziałem, są to mało śmieszne, a wręcz żenujące działania działaczy z Zielonej Góry - podsumował Kurzawski.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Pomóż nam ulepszyć WP SportoweFakty. Odpowiedz na dwa krótkie pytania. 

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1093)
 • miki1957 Zgłoś komentarz
  I to Toruń mówi o żenadzie? Ha ha śmiech na sali!!!!!
  • jaro1 Zgłoś komentarz
   Emil poszedł Częstochowie na rękę a teraz jest przez nich rolowany! Moim zdaniem ma mądrych ludzi przy sobie wiec nic nie powinno stać na przeszkodzie by iść z żenującymi działaczami
   Czytaj całość
   z Czewy do Sądu. Cofnięcie licencji i jazda w I lidze. Skończyły by się machloje i śmieszne licencje nadzorowane i inne gówno! Co do Emila w Z G to śmiech na sali! Czy ktoś widział by chodził ubrany na różowo??
   • Karol33 Zgłoś komentarz
    Poza tym PZM może rozwiązać umowę Emila z Czewa za nie wywiązanie się zaległości, będzie wolnym zawodnikiem który podpisze kontrakt z Toruniem. Wejdzie wtedy na drogę sądową z
    Czytaj całość
    Czewą by odzyskać kasę ale to już będzie się działo po podpisaniu kontraktu.
    • wyan Zgłoś komentarz
     I patrzy.:) Uważasz,że Suskiewicz to ignorant,który nie wie co podpisuje?
     • FANFALUBAZU Zgłoś komentarz
      Witam. To są wiadomosci z dzisiaj. Powiem od siebie że każy klub by tak zrobił jak by miał taką możliwość. "Emil Sajfutdinow może być zawodnikiem Spar Falubazu. Jeśli tylko zechce.
      Czytaj całość
      Jego kontrakt jest gotów opłacić rosyjski inwestor. - Oferta jest poważna - podkreśla Robert Dowhan, prezes ZKŻ-u. W grę mogą wchodzić miliony.- Od wielu miesięcy rozmawiamy z poważną firmą pochodzącą z Rosji, która zainwestowała w Polsce - zdradza Dowhan. - W ostatnim tygodniu pojawił się temat naszej współpracy, ale ukierunkowanej. Chcą zacząć od pomocy dla Rosjanina. Jednym z najbardziej uzdolnionych i rozpoznawalnych jest Emil Sajfutdinow. - Sprawdziliśmy dla własnej informacji i na prośbę partnera, czy faktycznie został on już definitywnie wypożyczony do Unibaksu Toruń bo w grę wchodzi pokrycie całego kontraktu - powiedział Dowhan. - Okazało się, że wcale nie jest tak, jak podaje Toruń, bo na dziś zawodnik ma ważny kontrakt z Włókniarzem Częstochowa. Dowhan podkreśla, że oferta jest bardzo poważna, bo poważny jest partner klubu. Nie zdradza z jakiej branży jest firma. Możemy się domyślać, na podstawie poprzedniego kontraktu Sajfutdinowa, że w grę wchodzi przynajmniej jakieś 2,5 mln zł dla zawodnika oraz coś na pokrycie części długu dla Włókniarza."
      • Fred f Zgłoś komentarz
       Uciekinierzy mają zagryzkę , o co tu chodzi ? Kryjom po kryjomu myśli co tu kużwa jest grane .
       • CYCU GW Zgłoś komentarz
        Ciekawe jak by Czewa puściła kontrakt Emila do Falubazu.Emil się nie zgadza na jazdę w Falubazie ale to oni mają kontrakt i tak czy siak Karkosik i jego ekipa musieli by różowemu się
        Czytaj całość
        pucować.Wydaje mi się ze to numer stulecia był by z tego i możliwy do wykonania co wy na to
        • ws21 Zgłoś komentarz
         Pogrążanie może trwać, a sezon się zbliża. Klub ma tutaj więcej czasu. Spłaci zaległości i nigdzie śpieszyć się nie musi.
         • ws21 Zgłoś komentarz
          Fred, tu nie o kasę chodzi. Co z przebicia toruńskiego , jeśli Emil będzie grzał ławę cały sezon? Trzeba by się z Częstochową dogadać, a ty może być trudne. Karty rozdaje
          Czytaj całość
          Częstochowa i Emil.
          • Fred f Zgłoś komentarz
           Karkosik poproszony do klubu , trzeba przebić ofertę Falubazu dać 5 dużych baniek !!
           • Fred f Zgłoś komentarz
            http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140128/ZUZEL01/140129351 Burza mózgów w Toruniu ?
            • p407 Zgłoś komentarz
             panie prezes kurzawski, panie dyrektor kryjom (małe litery celowo, nie mogę z dużej litery pisać o ludziach którymi gardzę)- wy nie macie moralnego prawa mówić w temacie żużla o
             Czytaj całość
             żenadzie, żarcie, komedii itp. odstawiając taką szopkę na zakończenie sezonu i przez cały ten czas do dzisiaj. W okazaniu największej szopki, żenady , obciachu i chamstwa przebiliście wszystkich na całe lata świetlne do przodu. Więc teraz "morda w kubeł" i kajać się oraz prosić o zapomnienie !!!!!
             • ws21 Zgłoś komentarz
              Gdzie i kiedy przeczytałeś że Falubaz jest biednym klubem? Uważasz, że bogaty nie może ponieść szkody z czyjejś winy i dochodzić odszkodowania? Uważam że to żaden chwyt i być może
              Czytaj całość
              nie ma w Toruniem nic wspólnego. Częstochowa z Zielona Górą może się dogadać z dobrym rezultatem dla obydwu klubów.
              Zobacz więcej komentarzy (163)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×