KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Znamy wizualizacje stadionu Orła Łódź!

Prezes Orła Łódź - Witold Skrzydlewski, przedstawił na Komisji Sportu i Rekreacji Rady Miejskiej w Łodzi wizualizację nowego stadionu żużlowego.

Przemysław Bartusiak
Przemysław Bartusiak

Coraz realniejszych kształtów nabiera wizja budowy nowego stadionu żużlowego w Łodzi. Radni zapisali w budżecie na 2014 rok kwotę miliona złotych na opracowanie projektu. W planach jest budowanie obiektu w etapach. Według założeń w 2015 roku potrzeba w budżecie około 20 milionów złotych, natomiast cała inwestycja miała by być gotowa na 2017 rok, a jej koszt będzie oscylował w granicach 40 milionów złotych.

Rozważane są dwie koncepcje lokalizacji stadionu na terenach przy ulicy 6-go Sierpnia. Jedna zakłada rozebranie trybuny na prostej przeciwległej do startu na istniejącym obiekcie i prowadzenie prac tak, aby rozgrywki ligowe nie były zakłócane przez budowę. Natomiast drugi plan przewiduje wybudowanie stadionu obok starego obiektu.

Opinie na temat nowego łódzkiego stadionu wyraził także w specjalnym liście do Witolda Skrzydlewskiego Jan Konikiewicz, wiceprezes zarządu One Sport. W piśmie możemy przeczytać: -Zadaszony obiekt z trybunami dla ponad 10 tysięcy widzów i sztucznym oświetleniem z pewnością pozwoliłby na zorganizowanie międzynarodowych zawodów żużlowych na najwyższym poziomie. (...) Jeśli w najbliższych latach w Łodzi powstanie nowy stadion żużlowy, wyrażamy chęć organizacji na nim jednej z rund naszych zawodów.

Docelowo obiekt ma pomieścić 10 400 widzów, a także dodatkowo ma w sobie zawierać budynek klubowy o powierzchni 1100 metrów kwadratowych. Jak podkreśla Witold Skrzydlewski taka inwestycja ma za sobą pociągnąć awans Orła Łódź do najwyższej klasy rozgrywkowej.


Plebiscyt WP SportoweFakty: Ruszyliśmy z wyborem najlepszego żużlowca sezonu 2021! -->>
Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (174)
Zobacz więcej komentarzy (85)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×