WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Jonsson zrezygnował z SEC! "Andreas chce być mistrzem świata"

Andreas Jonsson podjął decyzję o rezygnacji z udziału w Speedway European Championships. Ze względu na uchwałę FIM, szwedzki żużlowiec będzie startował tylko w Grand Prix.
Michał Wachowski
Michał Wachowski

KUP bilet na Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!
Podjęta w czasie ostatniego weekendu w Genewie decyzja zakazuje zawodnikom startującym w imprezach rangi mistrzowskiej, uczestniczyć w turniejach kontynentalnych. Choć Andreas Jonsson planował początkowo udział obu zawodach, ostatecznie wybrał cykl zarządzany przez firmę BSI. - Decyzja o rezygnacji z SEC już zapadła. Rozmawialiśmy na ten temat z organizatorami i wyjaśniliśmy, że na tę chwilę priorytetem Andreasa jest walka o tytuł mistrza świata. Obecnie nie jest możliwe, by zrezygnował ze startów z Grand Prix - powiedział Dawid Kozioł w rozmowie z naszym portalem.

Zgodnie z nowymi zasadami przedstawionymi przez FIM, stały uczestnik SGP może liczyć jedynie na "dziką kartkę" na jeden z turniejów SEC. Takie rozwiązanie interesowałoby właśnie Jonssona. - Jeśli będzie taka możliwość, to Andreas chciałby wystąpić z "dziką kartką" w czasie jednej rundy tego turnieju. O ile przepisy ulegną zmianie, zapewne zrobi wszystko, by wystartować w SEC w przyszłości. Andreas już przed rokiem ubolewał, że ominęły go zmagania o tytuł mistrza Europy i teraz, z powodu decyzji FIM, przeżywa kolejne rozczarowanie - przyznał Kozioł.

Z powodu rezygnacji ze startów w cyklu SEC, szwedzki żużlowiec może stracić kilkadziesiąt tysięcy euro. Jonsson podpisał bowiem przed kilkoma tygodniami nowe umowy ze sponsorami. - Nigdy nie budujemy budżetu Andreasa na podstawie samych wpływów sponsorskich. Ryzyka, że w trakcie sezonu zabraknie nam pieniędzy zatem nie ma. Jednak, ze względu na planowane starty w SEC, udało nam się rozszerzyć współpracę z trzema sponsorami, dlatego kwota, jaką teraz stracimy, nie będzie mała. Rozmawiamy z prawnikami i staramy się tę sytuację jakoś rozwiązać. To przecież nie nasza wina, że FIM postanowiło zmienić zasady - podsumował menedżer Andreasa Jonssona.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! 

Plech nie jest zdziwiony decyzją Jonssona. "Postąpił lojalnie wobec BSI"

Czy Andreas Jonsson podjął słuszną decyzję, rezygnując ze zmagań w SEC?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (350):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • zibi79 0
  jonsson to parówa
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Veni Vidi Vici 0
  Kim zostałby w SEC? Kim mogą też zostać Holder, Ward i Hancock? PS: nie bronię fim-u, bo są nie powiem czym, ale indywidualna decyzja AJ'a, która nikomu nie szkodzi. Dąży do celu.
  Margit Jak zrezygnują najlepsi , to zostaniesz "miszczem"
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Veni Vidi Vici 0
  Kolegów? Niech się oni wypowiedzą o AJ'u. Sponsorów? Nie znasz danych jego kontraktów. Żużel i samego siebie? Dąży do swojego celu, a wojenki polsko-brytyjskie go nie interesują.
  Mik kolegów , sponsorów ,żużel i siebie samego.Wierny tylko FIM
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (347)
Pokaż więcej komentarzy (350)
Pokaż więcej komentarzy (350)
Pokaż więcej komentarzy (350)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×