KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Kolejarz Opole spłacił zawodników i oczekuje na licencję

Działacze opolskiego Kolejarza w ostatnich dniach lutego uregulowali zobowiązania wobec żużlowców za poprzedni sezon. Dzięki temu klub powinien dostać licencję bezwarunkową.

Oliwer Kubus
Oliwer Kubus

Kolejarz otrzymał licencję warunkową z zastrzeżeniem, że do końca lutego spłaci długi wobec zawodników za ubiegły sezon. Zadanie do łatwych nie należało, ponieważ opolski klub zalegał swoim jeźdźcom 257 tysięcy złotych. Gdyby działacze nie dotrzymali terminu, musieliby wystąpić o licencję nadzorowaną, której przyznanie wiązałoby się z regularną kontrolą wydatków ze strony GKSŻ-u.

Trwała walka z czasem, ale żużlowcy w końcu doczekali się należności. - Pieniądze zostały przelane na ich konta, dzięki czemu nie musimy obawiać się o licencję - wyjaśnia prezes Kolejarza Jerzy Drozd. - Nie chcę mówić, skąd i jak pozyskaliśmy fundusze. To w tej chwili mało istotne. Powiem tylko, że sprawę załatwiałem praktycznie w pojedynkę. Pozostali członkowie zarządu nie wykazywali szczególnego zainteresowania, co mnie w dalszej perspektywie martwi.

Uregulowanie ubiegłorocznych zaległości nie rozwiązuje finansowych problemów Kolejarza. Klub nadal posiada długi względem innych podmiotów oraz nie ma zabezpieczonego budżetu na nadchodzący sezon. Jego znaczną część pokryją dochody ze sprzedaży biletów oraz dotacje z urzędów, jednak potrzebne jest większe wsparcie sponsorów.

Od kilkunastu lat sen z powiek działaczom spędza stadion, na którego remont czeka żużlowe środowisko w Opolu. Tegoroczny budżet miasta nie przewiduje prac na obiekcie przy Wschodniej. Aby ponaglić ratusz, prezes Drozd zamierza wystosować pismo do prezydenta oraz spotkać się z nim. - Będziemy apelować o przedstawienie konkretnego planu modernizacji - tłumaczy sternik Kolejarza i zaznacza, że zbliżające się wybory nie powinny mieć wpływu na decyzję ws. remontu. - Stadion jest w takim stanie, że gdyby nie przychylność straży czy policji, nie mogłyby się na nim odbywać imprezy masowe. W pewnym momencie możemy nie otrzymać licencji, co będzie się wiązało z brakiem żużla w Opolu. Władza, niezależnie od tego, kto ją będzie sprawował, musi mieć świadomość powagi sytuacji.

W sobotę w prace na stadionie zaangażowali się kibice. Rozpoczął się montaż dmuchanych band, a niebawem zostanie wymieniony tzw. kickboard. Mimo że pogoda sprzyja, to pierwszy wspólny trening opolan odbędzie się prawdopodobnie po 20 marca. To oznacza, że do skutku nie dojdzie zaplanowany na 14 i 15 marca towarzyski dwumecz Kolejarza z ROW-em Rybnik. Zawodnicy mają korzystać z gościnności innych klubów i wcześniej trenować na ich torach. Z początkiem kwietnia przybędą do Opola na kilkudniowe zgrupowanie oraz towarzyski turniej "Opolskie diamenty".

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (8)
 • -K- Zgłoś komentarz
  no ja tez mysle, ze Drozd zastawil swoj dom, gablote I zapiernicza w czynie spolecznym z milosci do Kolejarza :) I slyszalem, ze idziemy po awans z mechanikiem Stefanem buhahaha!!!
  • Partia Zgłoś komentarz
   Dotacja z miasta by nie starczyła, poza tym klub ma koszty na start sezonu. Nie zdziwiłbym się jakby Drozd dołożył z własnej kieszeni. Ale dalej opluwajcie jedyną osobę która robi coś
   Czytaj całość
   w tym klubie..
   • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
    Tylko pogratulować i życzyć powodzenia aby na końcu tego sezonu nie było tak samo.
    • marbo Zgłoś komentarz
     na ten dług poszła pewnie cała, albo prawie cała kasa z dotacji, co oznacza, że na koncie na start widnieje wielkie 0 i stąd odwołane test mecze i brak treningów. sponsorów póki co nie
     Czytaj całość
     przybyło. zapowiada się zatem powtórka z rozrywki na koniec roku. zresztą pożyjemy zobaczymy. moim zdaniem z tym zarządem to lepiej ne budiet
     • yes Zgłoś komentarz
      Niech Opole pojadzie jak należy. Nie mogę się już tego doczekać.
      • tomekBYDGOSZCZ Zgłoś komentarz
       Do czego to doszło, że medią łatwiej (krócej) jest wymieniać drużyny, które już spłaciły zawodników niż te które jeszcze zalegają.
       • ole ole opole Zgłoś komentarz
        [quote]Nie chcę mówić, skąd i jak pozyskaliśmy fundusze. To w tej chwili mało istotne.[/quote] Aha czyli Provident wita. [quote]Jego znaczną część pokryją dochody ze sprzedaży
        Czytaj całość
        biletów oraz dotacje z urzędów[/quote] Nie liczyłbym na wielu kibiców w tym sezonie.
        Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
        ×
        Sport na ×