KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Grand Prix Europy w Bydgoszczy oczami Emila Sajfutdinowa

W sobotę w Bydgoszczy odbędzie się Grand Prix Europy. Wyniki tych zawodów dla portalu SportoweFakty.pl wytypował Emil Sajfutdinow.

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski

Polscy kibice wierzą, że w Bydgoszczy będzie mieć miejsce "polski wieczór". W bardzo dobrej formie znajduje się Krzysztof Kasprzak, a na miejsce w wielkim finale liczy także Jarosław Hampel. - Oceniając szanse poszczególnych zawodników, patrzę przede wszystkim na ich ostatnie występy, głównie w rozgrywkach ligowych. Myślę, że polscy kibice mogą mieć dużo powodów do radości, bo w dobrej formie jest Krzysztof Kasprzak. Ma także szybkie silniki. Nie wiem, jaki będzie tor, ale jeśli nawierzchnia okaże się podobna do tej z ubiegłego roku, to on powinien dać sobie radę i osiągnąć dobry wynik - uważa Emil Sajfutdinow.

W ocenie Rosjanina kilku zawodników prezentuje obecnie wysoką formą i powinno się to potwierdzić w Bydgoszczy. - Jednym z głównych kandydatów do mistrzostwa świata jest dla mnie Nicki Pedersen. W związku z tym po raz drugi typuję, że znajdzie się w wielkim finale. Jest naprawdę w doskonałej formie. Robi wszystko, żeby odzyskać tytuł. Ma na to duże szanse, bo w jego teamie wszystko jest bardzo dobrze poukładane i to widać na każdym kroku - podkreśla Sajfutdinow.

Nasz ekspert na cykl Grand Prix twierdzi także, że Grand Prix Europy może okazać się przełomowe dla mistrza świata Taia Woffindena. Ten zawodnik do tej pory spisywał się zdecydowanie poniżej oczekiwań. - Zawody na pewno będą ciekawe. Tor w Bydgoszczy na ogół sprzyja walce. Chyba w każdej rundzie Grand Prix, które się tam odbyła, nie brakowało dobrego ścigania. Uważam, że ten turniej może być też przełomowy dla Woffindena. Zdaje sobie sprawę, że on ma problemy, ale w zeszłym roku jechał tam naprawdę dobrze. Myślę, że może zaskoczyć i awansować do finału - wyjaśnia Rosjanin.

W Bydgoszczy pojedzie klubowy kolega Sajfutdinowa z Unibaksu Toruń Adrian Miedziński. Emil uważa, że trudno jednoznacznie ocenić jego szanse. - Tak naprawdę może być różnie. Być może pojedzie dobrze, ale możliwy jest także odwrotny scenariusz. Tor w Bydgoszczy jest specyficzny. Wiele zależy od tego, jak zostanie przygotowana nawierzchnia. Jeśli będzie zbyt twardo, to Adrian może mieć problemy. Gdyby jednak "trzymało", to powinien sobie dać radę - zakończył Sajfutdinow.

Klasyfikacja Grand Prix Europy według Emila Sajfutdinowa:

1. Krzysztof Kasprzak
2. Nicki Pedersen
3. Darcy Ward
4. Tai Woffinden

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (61)
Zobacz więcej komentarzy (22)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×