KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Ranking Polaków w ligach zagranicznych: Maciej Janowski nowym liderem, spory postęp Rafała Konopki

W minionym tygodniu trzech Polaków wystąpiło w meczach lig zagranicznych. Spory postęp w porównaniu do ostatnich spotkań zrobił Rafał Konopka. Nowym liderem naszego zestawienia jest Maciej Janowski.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Najlepiej spośród biało-czerwonych w minionym tygodniu spisywał się Rafał Konopka. Po trzech słabszych występach jedyny Polak w Premier League pokazał swoje umiejętności. W czwartkowym meczu rozegranym na torze w Middlesbrough Konopka zdobył 6 punktów i bonus w czterech startach, a dzień później w Plymouth wywalczył 7 "oczek" w pięciu wyścigach. Jego jazda była tak dobra, że menedżer Niedźwiedzi desygnował go do decydującego biegu zawodów.

W dwóch meczach w tym tygodniu udział wziął również Piotr Pawlicki. Wychowanek Unii Leszno w pierwszym z nich zdobył 6 punktów i bonus, a w drugim 8 "oczek". W obu spotkaniach jego Wolverhampton Wolves nie odniosło zwycięstwa. Warto dodać, że Pawlicki nie ukończył trzech biegów. Z dwóch został wykluczony, a w jednym zmagał się z problemami sprzętowymi. Słabsza forma w tym tygodniu spowodowała, że młodszy z braci Pawlickich spadł na trzecie miejsce w naszym zestawieniu.
Maciej Janowski jest nowym liderem rankingu Polaków w ligach zagranicznych Maciej Janowski jest nowym liderem rankingu Polaków w ligach zagranicznych
W środę miało się odbyć spotkanie pomiędzy Birmingham Brummies a Poole Pirates, w którym mogło wystąpić trzech Polaków. Mecz ten został jednak odwołany ze względu na złe warunki atmosferyczne. Był to jedyny mecz tych drużyn w tym tygodniu, lecz zawodnik Brummies, Adam Skórnicki, wystąpił gościnnie w barwach Leicester Lions, dla którego zdobył 3 punkty i dwa bonusy w czterech wyścigach.

Na czele naszego rankingu Polaków w ligach zagranicznych są Maciej Janowski i Przemysław Pawlicki. Obaj nie mieli jednak w minionym tygodniu okazji do jazdy na Wyspach Brytyjskich. W nadchodzącym tygodniu rozgrywki zainaugurują żużlowcy w lidze duńskiej, gdzie jest możliwy występ kilku Polaków, a na 1 maja jest zaplanowany mecz Wolfslake Falubazu Berlin.

Ranking Polaków w ligach zagranicznych (stan na 25.04):

M Zawodnik Klub Mecze Pkt Biegi Śr. biegowa
1 Maciej Janowski Poole Pirates 5 55 25 2,200
2 Przemysław Pawlicki Poole Pirates 5 40 20 2,000
3 Piotr Pawlicki Wolverhampton Wolves 5 46 25 1,840
4 Adam Skórnicki Birmingham Brummies 7 55 34 1,618
5 Rafał Konopka Redcar Bears 5 20 19 1,053

Nadal na prowadzeniu w rankingu skuteczności polskich żużlowców w ligach zagranicznych jest Przemysław Pawlicki, który w 20 wyścigach dziewięć razy minął linię mety jako pierwszy. Jeździec Piratów zwyciężył w 45 proc. biegach. Nieznacznie gorszy pod tym względem jest jego klubowy kolega Maciej Janowski, który w 25 gonitwach 11 razy był pierwszy (44 procent). Na trzecie miejsce pod względem skuteczności awansował Piotr Pawlicki, który wyprzedził Adama Skórnickiego. Wygrane biegi:

M Zawodnik Liczba zwycięstw Procent wygranych biegów
1 Przemysław Pawlicki 9 45%
2 Maciej Janowski 11 44%
3 Piotr Pawlicki 7 28%
4 Adam Skórnicki 9 26%
5 Rafał Konopka 2 11%

Portal SportoweFakty.pl postanowił w tym sezonie przyjrzeć się występom Polaków w ligach zagranicznych i co tydzień sporządzać specjalny ranking, w którym prezentować będziemy statystyczne ciekawostki. Ranking pozwoli wyłonić najwszechstronniejszego polskiego żużlowca. Tory w każdej z lig różnią się geometrią, a także przygotowaniem nawierzchni. Na każdym owalu zawodnicy muszą korzystać z innych ustawień sprzętu. Będziemy prowadzić zestawienie ogólne, jak i dotyczące każdej z europejskich lig, w których startować będą biało-czerwoni. Warto dodać, że do naszego rankingu nie będą zaliczane występy w turniejach indywidualnych.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (12)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×