Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Ryga będzie gotowa na Grand Prix. W przyszłym roku zorganizuje półfinał DPŚ? (foto)

W ośrodku sportów motorowych Bikiernieki w Rydze odbyła się konferencja prasowa poświęcona zbliżającemu się turnieju Grand Prix Łotwy, który planowany jest właśnie w tym miejscu 16 sierpnia.
Eriks Upenieks
Eriks Upenieks

Dziennikarze mogli obejrzeć plac budowy oraz wysłuchać odpowiedzi na swoje pytania. Było widać gołym okiem, że ostatnio prace na obiekcie wyraźnie przyśpieszyły. - Na stadionie są prowadzone intensywne prace. Ten obiekt był oddany do użytku w 1976 roku, ale przez ostatnie 20 lat nie był używany, więc stracił swój statu oraz wygląd. Teraz wszystko się zmienia. Jeszcze jesienią na tor wysypano oraz rozrównano spore ilości nowej nawierzchni z błękitnego granitu norweskiego. Po zimie nawierzchnia jest doprowadzona do należytej konsystencji przy pomocy gliny oraz naszych fachowców, którzy się na tym znają - tłumaczy Aivar Aksionoks, dyrektor ośrodka sportów motorowych Bikiernieki.


- Już czekamy na odbiór band, maszyny startowej oraz innego sprzętu. Wieżyczka sędziowska, miejsca dla prasy - to wszystko buduje się i będzie zrobione na czas. Drewniane ławki są już wymontowane i mamy plastikowe krzesełka w liczbie 7500 sztuk, dokładnie tyle siedzących miejsc będzie liczył nasz stadion. Park maszyn będzie zmontowany z modułów kontenerowych, ale to nie będzie czasowa konstrukcja, tylko stały obiekt. Termin oddania do użytku naszego stadionu żużlowego to 20 lipca i nie ma opcji, żeby nie został dotrzymany. Po tym terminie obiekt będzie dostępny do treningów oraz zawodów. Stadion znajduje się w ośrodku sportów motorowych i mamy całą potrzebną infrastrukturę, parkingi, łatwy dojazd z każdego kierunku. Wszystko jest robione nie dla tego jednego Grand Prix. Planujemy, że ten obiekt również później będzie pracować dla żużla i nie widzę żadnych zagrożeń dla przeprowadzenia GP Łotwy w Rydze 16 sierpnia - dodaje Aksionoks.
Praca na stadionie w Rydze wre Praca na stadionie w Rydze wre
Wladimir Rybnikow, przewodniczący komisji sportów torowych przy LaMSF uzupełnił wypowiedź dyrektora ośrodka sportów motorowych Bikiernieki. - Daugavpils ma za sobą organizację pięciu etapów Grand Prix i nigdy nie było żadnych narzekań. Jestem pewien, że w Rydze nie będzie gorzej. To duże miasto, jest tutaj duży port i lotnisko. Logistycznie to będzie duże ułatwienie dla kibiców. Nie można też zapominać, że w tym czasie Ryga będzie stolicą kultury europejskiej oraz będą tutaj obchodzone dni miasta. Atrakcji dla kibiców więc nie zabraknie, a dla zwykłych turystów atrakcją będzie żużel.
Praca na stadionie w Rydze wre Praca na stadionie w Rydze wre
- W 2015 roku Grand Prix Łotwy wróci do Daugavpils, a Ryga już złożyła wniosek o przyznanie jej półfinału DPŚ w przyszłym roku. Ten obiekt buduje się nie dla zaliczenia kilku zawodów w ciągu roku, chociaż ich tutaj nie zabraknie. Dążymy do tego, żeby jeszcze w tym roku po GP na stadionie pracę zaczęła szkółka dla dzieci - dodał były prezes Lokomotivu Daugavpils.

Zdjęcia z prac na stadionie w Rydze będą regularnie ukazywały się na łamach naszego portalu!

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

GP Łotwy na pewno się odbędzie - zapewniają organizatorzy GP Łotwy na pewno się odbędzie - zapewniają organizatorzy

Turniej GP w Rydze będzie udaną imprezą?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (9):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×