Adam Skórnicki menedżerem! Zastąpił Pawła Jądera

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Jak potwierdził prezes Fogo Unii, Piotr Rusiecki, Adam Skórnicki został nowym menedżerem zespołu. Z pełnienia tej funkcji zrezygnował Paweł Jąder, który pozostanie w sztabie jako kierownik drużyny.

Nowy menedżer będzie prowadzić zespół samodzielnie. Od pierwszej drużyny odsunięty został bowiem Roman Jankowski, który zajmie się tylko i wyłącznie pracą z młodzieżą. - Adam Skórnicki jest nadal żużlowcem Startu Gniezno. Ze względu na jego poważną kontuzję, otrzymaliśmy jednak zgodę, by przez najbliższe miesiące pracował w naszym klubie. Będzie on samodzielnie pełnić rolę menedżera. Roman Jankowski skupi się jedynie na szkoleniu młodzieży - zapowiedział Piotr Rusiecki w rozmowie z naszym portalem. [ad=rectangle] Z pełnienia funkcji menedżera zrezygnował na początku tygodnia Paweł Jąder. Pozostanie on jednak w sztabie szkoleniowym. - Mogę powiedzieć, że była to wspólna decyzja Pawła i zarządu klubu. Nie opuszcza on jednak drużyny i zostanie z nią w roli kierownika, którą pełnił w poprzednim sezonie - dodał prezes.

Pomimo zmian w sztabie szkoleniowym, Fogo Unia nie planuje zwołania konferencji prasowej. Klub skupia się bowiem tylko i wyłącznie na przygotowaniach do niedzielnego spotkania z Unibaksem Toruń. - Wybiegamy myślami do tego meczu i zrobimy co w naszej mocy, by drużyna go wygrała. Punkty są konieczne, jeśli chcemy liczyć się w walce o play-offy - podkreślił Rusiecki.

Fogo Unia nie chciała na razie ujawnić szczegółów podpisanego ze Skórnickim kontraktu. Faktem jest, że nowego menedżera obowiązuje także umowa z Carbon Startem Gniezno. - Nie chciałbym na razie wybiegać myślami do przyszłości. Fakty są takie, że Adam Skórnicki nie będzie mógł z powodu urazu wrócić w najbliższym czasie na tor. Co będzie dalej? To się dopiero okaże - podsumował prezes Fogo Unii.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Źródło artykułu: