Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Marek Cieślak: SEC w Gustrow rozjaśnił mi sytuacje przed DPŚ

Marek Cieślak przyznaje, że uspokoił się po I rundzie SEC w Gustrow, jeśli chodzi o selekcję kadrowiczów na finał DPŚ w Bydgoszczy. Trener reprezentacji nie chce jednak zdradzić, co wyjaśnił mu SEC.
Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik

Marek Cieślak wkracza powoli w moment decydującej selekcji kadrowiczów na Drużynowy Puchar Świata i ma już ostatnie okazje, by przyjrzeć się kadrowiczom. W niedzielę odbyła się I runda SEC, w najbliższy weekend zaplanowano finał Złotego Kasku, Grand Prix w Cardiff oraz zaległe mecze Enea Ekstraligi. - Zawody w Gustrow rozjaśniły mi sytuację. Wiem teraz, na czym stoję. Na pewno jednak nie powiem, o co chodzi, ale jestem spokojniejszy  - mówi trochę tajemniczo Marek Cieślak.


Trener naszej reprezentacji unika jednak odpowiedzi na pytanie, odnośnie którego kadrowicza turniej w SEC dał mu konkretną odpowiedź. - Tego ode mnie pan nie wyciągnie - śmieje się Marek Cieślak. - Skład będzie podany wkrótce. Czwórkę zgłoszę regulaminowo, a piątkę zawodników wezmę na trening. Jeszcze po treningu będę mógł w ciągu pół godziny podać ostateczny skład na finałowe zawody. W tym momencie nie wiem, jak będzie wyglądało losowanie kasków i układ pól startowych, a to jest niezwykle istotne - tłumaczy Cieślak, który skład obrońców mistrzowskiego tytułu podać ma na konferencji prasowej 17 lipca.

Marek Cieślak jak ognia unika pytań o formę Tomasza Golloba po zawodach w Gustrow. - Nic na ten temat nie powiem - ucina trener naszej kadry.

Marek Cieślak przyznaje, że po zawodach SEC w Gustrow uspokoił się w kwestii selekcji kadrowiczów na finał DPŚ Marek Cieślak przyznaje, że po zawodach SEC w Gustrow uspokoił się w kwestii selekcji kadrowiczów na finał DPŚ
Cieślak potwierdza, że o występie w finale DPŚ zadecyduje aktualna dyspozycja żużlowców. - Rozmowy nic nie dają. Więcej wyjaśnia aktualna forma zawodnika. Z doświadczenia wiem, że każdy żużlowiec powie, że jest optymistycznie nastawiony i wszystko gra. Jestem przekonany, że każdy chce, by było jak najlepiej. Ocenia się jednak to, co w danym momencie zawodnik reprezentuje. To, że wszyscy kadrowicze chcą jeździć w Drużynowym Pucharze Świata, to jest dla mnie jasne. Jeżeli przyjęli nominację reprezentacyjną, to znaczy, że chcą walczyć dla Polski. To jednak ja muszę ich wyselekcjonować - tłumaczy Marek Cieślak.

W sobotę Marek Cieślak będzie widział na żywo potencjalnych kandydatów do reprezentacji podczas finału Złotego Kasku w Tarnowie. W niedzielę jego ligowy zespół nie jedzie, więc Marek Cieślak obejrzy zaległe spotkania. - Jeszcze nie wiem, czy zobaczę mecz w telewizji, czy wybiorę się na spotkanie do Wrocławia - kończy nasz rozmówca.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

SEC w Gustrow rozjaśnił sytuację Markowi Cieślakowi odnośnie:

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (45):

Zobacz więcej komentarzy (32)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×