KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Gnieźnianie wiedzą jak dobrze punktować w Daugavpils

Żużlowcy Carbon Startu Gniezno zmierzą się w niedzielę w wyjazdowym spotkaniu z Lokomotivem Daugavpils. Jak do tej pory czerwono-czarni radzili sobie na Łotwie?

Szymon Kaczmarek
Szymon Kaczmarek

Damian Adamczak

W ostatnich tygodniach, podobnie jak pozostali krajowi zawodnicy startu, jeździł niewiele, ale historia pozwala dać mu nadzieję na dobry wynik w Daugavpils. 2 lata temu, startując z pozycji młodzieżowca, wywalczył tam 14 punktów i bonus.

Średnia wyjazd 2014: 1,600 Średnia wyjazd 2013 (ekstraliga): 0,368
Adrian Gomólski

"Adik", podobnie jak Adamczak, w lipcu startował bardzo mało, ale do pojedynku w Daugavpils podchodzi w bojowym nastroju. Gomólski zwykle dobrze spisywał się na łotewskim obiekcie. Najlepszym tego przykładem jest jego występ z 2012 roku, kiedy wywalczył 12 punktów i bonus. Równie dobrze było 4 lata temu (13 "oczek"), choć kilka tygodni wcześniej gnieźnianin zapisał przy swoim nazwisku 3 punkty i bonus.

Średnia wyjazd 2014: 1,000
Średnia wyjazd 2013 (ekstraliga): 0,500

Wadim Tarasienko

Wychowanek Lokomotivu, który doskonale zna miejscowy tor. W tym sezonie pokazał już, że stać go na bycie liderem. Macierzysty tor powinien dostarczyć mu kolejnych argumentów, aby potwierdzić tę tezę.

Średnia wyjazd 2014: 1,632
Średnia wyjazd 2013 (I liga): 1,318

Maciej Fajfer

Nie startował w zawodach ligowych od sezonu 2012. Wywalczył wtedy, jeszcze jako junior, na torze w Daugavpils 6 punktów. Teraz otrzyma szansę, ponieważ skutki kontuzji odczuwa Jonas Davidsson, a "Fajka" dobrze wypadł w turnieju treningowym. Jego występ to jednak wielka niewiadoma.

Bjarne Pedersen

Zdecydowany lider Carbon Startu. Nie wspomina jednak dobrze toru w Daugavpils. Nie startował na nim zbyt często, a ostatni występ był bardzo słaby - dwa lata temu wywalczył tam jeden punkt i bonus. Teraz jednak Duńczyk jest w bardzo wysokiej formie, która pozwala liczyć na lepszy rezultat.

Średnia wyjazd 2014: 1,963
Średnia wyjazd 2013 (ekstraliga): 0,588

Adrian Gała i Dawid Wawrzyniak

Wychowankowie Carbon Startu mają zerowe doświadczenie z obiektu w Daugavpils. Obaj są jednak bardzo waleczni, a Gała zalicza zdecydowanie najlepszy sezon w życiu i ciągle się rozwija. Gnieźnieńscy młodzieżowy powinni zatem dorzucić kilka punktów do dorobku zespołu.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (10)
 • mrowaSkS Zgłoś komentarz
  Jedziemy!!
  • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
   Łotysze maja nożyk na gardle jeżeli chcą się utrzymać w lidze należy to spotkanie wygrać jeżeli przegrają to czeka smutny los, Gniezno z ligi nie wyleci i w play offach jedzie chodź
   Czytaj całość
   by przegrało,więc jedzie na luzie,
   • krecik start Zgłoś komentarz
    kilka lat temu byliśmy tam samymi wychowankami plus szczepaniak żaden klub nie był w stanie wystawić tak domowego składu i jeśli dobrze pamiętam mecz zakończył się zwycięstwem startu
    • czefan Zgłoś komentarz
     Nie w Daugavpils, a w Dyndeburgu (Dźwinowie). Tak samo jak nie piszemy Vien, a Wiedeń; nie Paris, a Paryż; nie Rome, a Rzym; nie Kiev, a Kijów; nie Madrid, a Madryt. Dlatego nie powinniśmy
     Czytaj całość
     pisać Daugavpils, jeśli to miasto ma polską nazwę.
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×
     Sport na ×