Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Niekomercyjne ściganie w półamatorskim stylu - Puchar MACEC W Zielonej Górze (zapowiedź)

W środę na torze w Zielonej Górze zostanie rozegrany Puchar MACEC. W turnieju tym zaprezentuje się między innymi Klaudia Szmaj.
Dawid Borek
Dawid Borek

Zawody Pucharu MACEC mają specyficzny klimat. W turniejach tych startuje kilku zawodników, którzy uprawiają żużel jedynie z miłości do czarnego sportu, nie myśląc o pieniądzach. Choć patrząc na listę startową szybko można wskazać faworytów środowej potyczki w Zielonej Górze, to w zawodach tych chodzi bardziej o dobrą zabawę, niż o ostre ataki na pograniczu faulu, by zdobyć punkt.

W zielonogórskim turnieju wystartuje czterech Polaków (licząc z rezerwowymi będzie sześciu biało-czerwonych). To właśnie zawodnicy z Polski najprawdopodobniej powalczą między o sobą o triumf w środowym Pucharze MACEC. Mowa o Kamilu Adamczewskim, Adamie Strzelcu oraz Aleksie Zgardzińskim. Ciekawie zapowiada się także występ Klaudii Szmaj, dla której będą to pierwsze oficjalne zawody na zielonogórskim stadionie.

Na walkę o czołowe pozycje stać także Eduarda Krcmara, Andrieja Kobrina czy Stanisława Mielniczuka. Pierwszy z nich niedawno rywalizował w Drużynowym Pucharze Świata, gdzie pokazał się z bardzo dobrej strony. Warto podkreślić, że młody Czech zostawiał za swoimi plecami Bjarne Pedersena, Petera Kildemanda, Darcy'ego Warda czy Chrisa Holdera.

Pozostali zawodnicy prezentują zróżnicowany poziom sportowy, lecz jedno jest pewne. W czwartek wszyscy żużlowcy dadzą z siebie wszystko, by jak najlepiej wypaść przed zielonogórską publicznością. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 17:00. Bramy stadionu zostaną otwarte godzinę wcześniej. Bilety normalne i ulgowe kosztują 10 zł, a zaledwie "złotówkę" trzeba będzie zapłacić za bilet dziecięcy. Posiadacze: karnetów na rundę zasadniczą, Złotych Kart Open Finance, kart ZGrana Rodzina oraz kart Zgrani Zielonogórzanie 50plus, zawody obejrzą za 5 zł.

Lista startowa turnieju MACEC 2014:
1. Klaudia Szmaj (Polska)
2. Andriej Kobrin (Ukraina)
3. Adam Strzelec (Polska)
4. Michal Skurla (Czechy)
5. Adam Carada (Słowacja)
6. Eduard Krcmar (Czechy)
7. Kamil Adamczewski (Polska)
8. Fanica Popa (Rumunia)
9. Gabriel Comanescu (Rumunia)
10. Witalij Łysak (Ukraina)
11. Milen Manev (Bułgaria)
12. Chavdar Chernev (Bułgaria)
13. Alex Zgardziński (Polska)
14. Patrik Buri (Słowacja)
15. Josef Novak (Czechy)
16. Stanisław Mielniczuk (Ukraina)

17. Arkadiusz Potoniec (Polska)
18. Kamil Merena (Polska)

Początek zawodów: godzina 17:00.

Kto wygra Puchar MACEC w Zielonej Górze

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (7):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×