WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Patryk Dudek wydał oświadczenie: "Nigdy w sposób świadomy nie stosowałem środków dopingujących"

Analiza próbki B potwierdziła pozytywny wynik badania antydopingowego próbki A u Patryka Dudka. Żużlowiec SPAR Falubazu Zielona Góra i reprezentacji Polski wydał w czwartek oświadczenie w tej sprawie.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski

W organizmie żużlowca wykryto metyloheksanaminę. W czwartek PZM otrzymał od Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie pismo dotyczące Patryka Dudka. Uznano naruszenie przepisów antydopingowych przez zawodnika. Wynik badania jest ostateczny, a w związku z tym Główna Komisja Sportu Żużlowego podejmie wobec Patryka Dudka przewidziane przepisami decyzje.


Oświadczenie Patryka Dudka:

Szanowni Państwo,

W związku z otrzymanym pismem z Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie dotyczącym wyniku badania antydopingowego, a także komentarzami pojawiającymi się na ten temat, podjąłem decyzję o złożeniu krótkiego oświadczenia zawierającego moje stanowisko w przedmiotowej sprawie.

Po pierwsze stanowczo oświadczam, że nigdy w sposób świadomy nie stosowałem środków dopingujących. Faktem jest, iż w moim organizmie wykryto niedozwolony środek należący do grupy stymulantów. Niemniej jednak, jeszcze raz podkreślam, iż nie znalazł się on w moim organizmie na skutek mojego celowego działania. W mojej ocenie niedozwolona substancja mogła znaleźć się w moim organizmie na skutek podawanych mi odżywek.

Po drugie pragnę zaznaczyć, że przez cała moją dotychczasową zawodniczą karierę zawsze koncentrowałem się na tym, na czym powinien skupiać się prawdziwy zawodnik - na treningu i starcie. To stanowiło i dalej stanowi sens mojego sportowego życia. Całą "resztę" pozostawiłem współpracującym ze mną osobom. Jedyną moją winą jest fakt, iż w sposób zupełny zaufałem otaczającym mnie ludziom i nie kontrolowałem tego co jest mi podawane.

Po trzecie, ostatnie dni dały mi wiele do myślenia na temat tego jak krucha jest kariera sportowa i jak bardzo łatwo jest zniszczyć człowieka i wszystko to czemu poświęcił lwią część swojego życia. Nie mogę jednak i nie chcę pozwolić aby moja niewiedza, niedoświadczenie i wiara w ludzi przekreśliła wszystko to do czego dążyłem i czemu się oddałem do reszty.

Mam nadzieję, że będzie mi dane wyjaśnić całą tą sprawę w sposób rzetelny i będę dalej mógł zdobywać medale dla Kraju i kibiców.

Patryk Dudek

Pozytywny wynik próbki B badań antydopingowych Patryka Dudka! Marek Jankowski: Mamy nadzieję, że kara Dudka nie przeszkodzi mu w dalszej karierze Rafał Dobrucki: Dudek stał się ofiarą kuriozalnej pomyłki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
falubaz.com

Komentarze (257):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Romuald Cwiklinski 0
  Kara musi być surowa, ponieważ zawodnik wspomagając się takimi środkami sprowadza zagrożenie zdrowia i życia innych zawodników na torze. Inna sprawa to znalezienie współwinnych.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • fan_ivosz 0
  Wiesz, po przemyśleniu sprawy jeszcze raz i na chłodno przyznaję Ci rację. Ale mnie trochę jego wypowiedź zawiodła bo nic nie wyjaśnia tylko wprowadza jeszcze więcej niewiadomych. Tak jakby rozmywa sedno.
  Gandalf A ja myślę, że oświadczenie zawodnika należało się przede wszystkim nam, kibicom. Dobrze się stało, że je wydał. To jest jego pierwsza wypowiedź od wybuchu afery, więc po co się spinasz?
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Łukaszek z Falubazu 0
  A muszę kimś być na tym portalu podano że przyczyną śmierci było przedawkowanie narkotyku (heroiny) na skutek czego zawodnik stracił przytomność i w efekcie zaczadził się spalinami w garażu.
  aquell Kim Ty jesteś że wiesz że brał heroinę ???
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (254)
Pokaż więcej komentarzy (257)
Pokaż więcej komentarzy (257)
Pokaż więcej komentarzy (257)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×