Żużlowcy ponownie pokonali bokserów

VII edycja charytatywnego meczu piłkarskiego ponownie przyciągnęła sporą liczbę widzów na trybuny częstochowskiej Hali "Polonia". Bokserzy musieli ponownie uznać wyższość żużlowców, którzy tym razem pokonali ich 2:0 po bramkach Piotra Prucnala i Adama Skórnickiego.

Dawid Janasik

Prócz meczu żużlowców z bokserami odbył się wcześniej mecz dziennikarzy z biznesmenami. Ci drudzy nie mieli problemów z pokonaniem żurnalistów i w nagrodę zagrali z ekipą "najpiękniejszych Polek", wśród których zagrała m.in. Joanna Krochmalska, prezenterka TV4 Małgorzata Kosik oraz Jolanta Rutowicz. Dziewczyny prowadzone przez Klaudiusza Sevkovica pewnie pokonały biznesmenów, wykorzystując do tego swój wdzięk.

W ekipie bokserów prócz organizatora Marcina Najmana można było zobaczyć m.in. Dariusza Michalczewskiego, Macieja Zegana i rapera Liroya. W drużynie żużlowców wystąpili natomiast m.in. Sławomir Drabik, Adam Skórnicki i Grzegorz Zengota.

Przez większość spotkania obie ekipy nie mogły stworzyć sobie stuprocentowych sytuacji bramkowych. Większość akcji toczyła się w środku boiska i najczęściej kończyła się na liniach obronnych bokserów i żużlowców. Pierwsza połowa, która trwała 15 minut zakończyła się bezbramkowym wynikiem. Dopiero w drugiej połowie kibice ujrzeli bramki. Pierwszą z nich zdobył Piotr Prucnal. Wtedy też żużlowcy zaczęli bardziej dominować na boisku. Częściej byli przy piłce i starali się skonstruować akcje, które mogłyby zakończyć się golem. Jedną z nich wykończył Indywidualny Mistrz Polski Adam Skórnicki. Bokserzy się jednak nie poddali i zaatakowali większą ilością zawodników, a ich akcje opierały się głównie na Dariuszu Michalczewskim. Niestety nie udało im się zdobyć choć honorowej bramki. Żużlowcy, choć mieli jeszcze kilka okazji, również nie zdobyli gola i mecz zakończył się dwubramkową wygraną.

Bokserzy - Żużlowcy 0:2 (0:0)
0:1 Piotr Prucnal
0:2 Adam Skórnicki

Bokserzy: Marcin Najman, Tomasz Babiloński, Maciej Zegan, Jacek Synoradzki, Mariusz Wach, Liroy, Rafał Jackiewicz, Dariusz Michalczewski.

Żużlowcy: Sławomir Drabik, Adam Skórnicki, Grzegorz Zengota, Jordan Jurczyński, Dariusz Jędrzeja, Marcin Bubel, Piotr Prucnal, Adam Nyga.