Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Finansowo-sprzętowe problemy Troya Batchelora

Troy Batchelor boryka się ze sporymi kłopotami sprzętowymi. Ich powodem jest brak odpowiednich środków na zakup silników czy pozostałych części do motocykla.
Dawid Borek
Dawid Borek

Problemy Australijczyka są na tyle dotkliwe, że na turniej Grand Prix w Daugavpils, Troy Batchelor musiał pożyczać silnik od swojego kolegi. - Byłoby fantastycznie, gdyby udało mi się utrzymać w Grand Prix w tym roku i zbudować odpowiednie zaplecze finansowe na kolejny sezon w cyklu. Większość rywalizujących tam zawodników ma już za sobą kilka lat w Grand Prix, więc mają odpowiednie wsparcie. Na turniej w Daugavpils musiałem pożyczyć silnik od Dakoty Northa. Gdybym miał więcej pieniędzy, mógłbym kupić nową jednostkę. Na razie muszę jednak pożyczać silniki. Chcę podziękować Dakocie za ten gest, ale jednocześnie muszę poukładać swoje sprawy sprzętowe. To, jak żużlowiec jeździ, czasem określa jego osobę. Zawodnik jest tak dobry, jak jego sprzęt mu na to pozwala - skomentował "Batch" na łamach speedwaygp.com.

Aktualnie niespełna 27-latek z dorobkiem 57 punktów zajmuje 12. miejsce w przejściowej klasyfikacji Grand Prix. - Borykam się z pewnymi kłopotami, mój sprzęt nie pracuje dobrze w ostatnich tygodniach. Ciągle jednak ciężko pracuję i zapewniam, że jeszcze nie dałem z siebie wszystkiego. Chcę wrócić do Grand Prix w przyszłym roku, ale nie zrobię nic bez odpowiedniego wsparcia finansowego. Za coś trzeba kupić sprzęt, różne części, bo teraz na te rzeczy wykładam z własnej kieszeni - dodał urodzony w Brisbane zawodnik.

Kłopoty sprzętowe wpłynęły także na postawę Australijczyka w polskiej lidze. Batchelor legitymuje się średnią biegową na poziomie 1,333, co plasuje go dopiero na 42. miejscu w klasyfikacji najskuteczniejszych żużlowców ENEA Ekstraligi. - W Polsce prezentuję się w kratkę - raz jest dobrze, a raz źle. To dla mnie naprawdę trudny sezon zarówno na torze, jak też poza nim. Ciężkie czasy pokazują jednak osobowość człowieka. Czasem problemy mogą wzmocnić, a czasem złamać - zakończył Troy Batchelor.

źródło: speedwaygp.comPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
speedwaygp.com

Komentarze (18):

Zobacz więcej komentarzy (5)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×