Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Piotr Świst i Tobias Kroner liderami Victorii Piła w Krakowie

W meczu Polskiej 2. Ligi Żużlowej Speedway Wanda Instal Kraków podejmie Victorię Piła. W przeszłości dwóch zawodników wielkopolskiego klubu zdobywało punkty dla ekipy z byłej stolicy Polski.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

W awizowanym zestawieniu Victorii Piła na niedzielny mecz w Krakowie znaleźli się Władimir Borodulin oraz Tobias Kroner. Rosjanin w 2010 roku był zawodnikiem Speedway Wandy, a w czterech meczach zdobył dla tego klubu łącznie z bonusami 28 punktów. Z kolei reprezentant Niemiec barw krakowskiego zespołu bronił w latach 2012-2013. W tym czasie Kroner wystąpił w dziesięciu spotkaniach i z reguły pokazywał się z bardzo dobrej strony. Niemiec dla Speedway Wandy wraz z bonusami wywalczył 75 "oczek".


W dwóch ostatnich sezonach trzykrotnie okazję do startów na krakowskim torze miał Witalij Biełousow. W swoim najlepszym występie Rosjanin zdobył 10 punktów w sześciu wyścigach, a łącznie na swoim koncie zapisał 22 "oczka". Zdecydowanie lepiej na obiekcie Speedway Wandy Instal radził sobie Piotr Świst, który w czterech meczach zdobył 42 punkty. Raz w Krakowie ścigał się Steen Jensen. Duńczyk wywalczył przed rokiem 5 punktów i bonus.

W niedzielę w barwach Victorii Piła zadebiutować ma Rasmus Jensen. Dla Duńczyka będzie to pierwszy w historii występ w lidze polskiej, więc co zrozumiałe nie miał on okazji do jazdy na torze w Krakowie. Również dla Arkadiusza Pawlaka będzie to pierwsza możliwość występu na obiekcie przy ulicy Odmogile.

Forma zawodników Victorii Piła w meczach wyjazdowych na torze w Krakowie w latach 2010-2013*:

Zawodnik Mecze Punkty Biegi Średnia
Piotr Świst 4 42 21 2,000
Witalij Biełousow 3 22 15 1,467
Steen Jensen 1 6 5 1,200
Władimir Borodulin nie jechał
Tobias Kroner nie jechał
Arkadiusz Pawlak nie jechał

* - dotyczy meczów ligowych

Kto wygra mecz w Krakowie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (7):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×