WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Oficjalnie: Patryk Dudek zawieszony na rok!

Zapadła już decyzja w sprawie Patryka Dudka. Żużlowiec SPAR Falubazu Zielona Góra, w organizmie którego wykryto metyloheksanaminę, został zawieszony przez Komisję Dyscyplinarną na rok!
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski

Orzeczenie w tej sprawie wydane zostało we wtorek. Okres zawieszenia 22-letniego żużlowca biegnie od 8 sierpnia. Nałożono na niego także finansową grzywnę w wysokości 5000 zł (najniższą z możliwych) oraz został on skreślony z kadry narodowej i dostał zakaz startów w reprezentacji przez dwa lata. Patryk Dudek musi też pokryć koszty postępowania w wysokości 2000 zł.


Wszystkie punkty, które Patryk Dudek zdobył od dnia 22 czerwca 2014 roku, a więc także te w meczach ligowych ze Stalą Gorzów i Betardem Spartą Wrocław, zostały anulowane.

Niedozwolonym środkiem, który wykryto w organizmie żużlowca SPAR Falubazu Zielona Góra jest metyloheksanamina. - To substancja zabroniona przez Światową Agencję Antydopingową. Istotne jest to, iż jest to substancja obecna w odżywkach i suplementach diety. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii jest również uznawana jako dopalacz. Jeżeli substancja dostała się za pośrednictwem odżywki, to można mówić o niewiedzy zawodnika, albo raczej o jego lekkomyślności, bo powszechnie wiadomo, że odżywki zawierają metyloheksanaminę - tłumaczył Michał Rynkowski, dyrektor biura Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie.

Test na obecność niedozwolonych substancji przeprowadzony został po rozegranym 22 czerwca meczu wyjazdowym mistrzów Polski ze Stalą Gorzów.


Źródło: Enea Ekstraliga/x-news

KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

Kara nałożona na Patryka Dudka jest adekwatna do przewinienia?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
polskizuzel.pl

Komentarze (1417):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Kaszanka08 0
  Przesada...
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • DBR 0
  Dura lex sed lex.

  A.K.

  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • toszy82 0
  Lol a to jest żużel czy co? W tym sporcie obowiązują regulaminy czy Kodeks karny ???
  zybi_X Nie do wiary:) Kolego, to ostatni mój post w tym temacie, bo ja sam nie wierze, że ty tak uważasz. Art. 13 par. 1 kk Odpowiada za usiłowanie, kto w zamiarze popełnienia czynu zabronionego swoim zachowaniem bezpośrednio zmierza do jego dokonania, które jednak nie następuje. Ustaliliśmy już, że miał zamiar przystąpić do zawodów. Bez dyskusji jest też, że "swoim zachowaniem bezpośrednio zmierzał do jego dokonania" czyli przyjechał na te zawody i chciał normalnie w nich uczestniczyć. Finalnie jednak nie wystąpił, bo go nie dopuszczono co dopełnia fakt usiłowania. Jest to tak oczywiste, że dyskusja na ten temat jest wręcz zabawna. Ale ok, pozostańmy przy swoim, bo to w zasadzie nie ma znaczenia.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1414)
Pokaż więcej komentarzy (1417)
Pokaż więcej komentarzy (1417)
Pokaż więcej komentarzy (1417)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×